Dorost z dvojzápasu anglického týdne vytěžil tři body

02.05.2017 Kategorie: Dorost

FK Dobrovice - SK Zeleneč 0:2 (0:0)

Na neděli 23. 4. a středu 26. 4. čekal na dobrovické dorostence dvojzápas anglického týdne. V obou případech to byl domácí zápas. V neděli Dobrovice hostila první tým tabulky Zeleneč a ve středu zavítal do města cukru Dolní Bousov. V Zelenči Dobrovice na podzim podlehla vysoko 8:0 a v Bousouvě se na podzim zachraňovala remíza 2:2 v 91. minutě. Takže oběma soupeřům bylo co oplácet.

V neděli Zeleneč začala zápas v poměrně vysokém tempu a zatlačila domácí spíš do role bránícího družstva. Tento stav trval až do 22. minuty, kdy po levé straně domácích pronikl útočník hostí sám až před Vítka Tichého, který jeho střelu vyrazil do zámezí. Tahle situace, a již předtím realizované střídání na straně domácích, probudila všechny dobrovické, kteří začali přebírat iniciativu. Ve 24. a 25. minutě se rychlými průniky z kolmých přihrávek před brankařem hostí objevil Dan Málek a hned v zápětí Mirek Červa. Šance však skončily u výborně chytajícího brankaře Zelenče. K obtížnosti zápasu se přidalo i počasí, kdy chvíli padal sníh tak hustě, že rozhodčí zvažoval přerušení zápasu pro špatnou viditelnost. Obě družstva měla pak poměrně málo šancí na ohrožení branky soupeře a hra se přelévala mezi oběma velkými vápny. Poslední šanci ve 45. minutě ale měli domácí. To Martin Kopecký dostal od středu zálohy krásnou přihrávku po pravé straně do velkého vápna. Bohužel při zakončení sám proti brankaři úspěšný nebyl. Poločas tedy skončil bez branek.

Do druhé půle nastoupili domácí bez střídání, a hned v úvodu měla Dobrovice velkou šanci, kdy ve 47. minutě si míč vyměnili Mirek Červa s Tomášem Vejvodou, ale bohužel ani tato šance nerozvlnila síť branky hostí. Naproti tomu v 55. minutě pravý záložník hostí zůstal na půlící čáře zcela bez dozoru Luboše Humpoly a následně přesně krásnou přihrávkou našel volného útočníka, který se ze 13 metrů nemýlil – 0:1.  Dobrovičtí po tomto trochu nečekaném a hlavně zbytečném gólu zůstali trochu zmraženi, a to nejen počasím, a v 55. minutě pak inkasovali ještě podruhé, kdy se z těsné blízkosti až na potřetí trefil opět z pravé strany nabíhající záložník – 0:2. Pak už jen obě družstva dobývala velké vápno soupeře, vždy ale bez výraznějšího ohrožení branky. Dobrovičtí junioři bohužel nestříleli vůbec z dálky a snažili se kombinovat až do malého vápna, a to se v neděli zrovna moc nedařilo. První z domácích bojů byl prohrán a čekala příprava na středeční mistrák.

FK Dobrovice - SK Zeleneč

Branky: 52. Bučackyj Viktor, 55. Sládek Robert

FK Dobrovice: Tichý Vít, Krejcar Martin, Humpola Luboš, Havlát Jaroslav (13. Horváth Jan), Kopecký Martin (84. Žemla Jan), Vejvoda Tomáš, Kverka Jakub, Málek Daniel, Červa Miroslav (57. Janík Michal), Herink Jakub, Vladyslav Kovach.

 

FK Dobrovice - Dolnobousovský SK 10:1 (4:0)

Ve středu došlo ke změnám v sestavě s cílem vyjít ze zajištěné obrany. Bousovští dorostenci hned od první hvizdu začali tlačit a zamkli domácí na vlastní půlce. Během prvních 10 minut se dobrovičtí dostali na polovinu soupeře pouze třikrát. Vypadalo to na hodně urputný boj s nejistým koncem. Za této situace, kdy se domácím nedařilo přejít přes polovinu hřiště s míčem u kopaček, přehodil trenér Miloš Sajdl záložníka se stoperem. Na střed hřiště šel k Danovi Málkovi Vlad Kovach a na stopera, místo stále zraněného Michala Záveského, Jakub Kverka, který na se tomto postu osvědčil ve vyhraném zápase v Klecanech. A najednou se na hřišti začali dít úplně jiné věci. Stále se hrálo na jedné polovině, ale od tohoto okamžiku to byla polovička soupeře. Na branku Bousova se valil jeden útok za druhým, jedna kombinace střídala druhou. Opět, ale jak už to bývá u nás zvykem, bez gólového zakončení. Po asi dalších pěti neproměněných šancích zavelel k útoku kapitán, tak jak to má správně být, a z pozice stopera si vyrazil do malého vápna hostí Krejci. Po závaru před brankou se dostal k míči a zakončil - 1:0. Na dobrovické kopačky tenhle gól přinesl větší klid a ještě větší herní pohodu. Se zakončením do sítě to byl ale stále problém. Za záda brankaře po druhé protlačil míč s pomocí obránce až ve 33. minutě Vlad – 2:0. Konec všem snahám soupeře o vzdor udělal Jakub Herink, který využil ve 38. minutě chyby v rozehrávce hostí a získaný míč poslal dlouhým lobem přes brankaře – 3:0. Ještě do poločasu opět zavěsil Vlad a do kabin jsme odcházeli za krásných 4:0. Takovému hernímu obratu, který kluci v první půli předvedli, mohli diváci jen zatleskat.

Po výměně stran se obraz na hřišti nezměnil, ba naopak dobrovičákům vycházelo skoro vše a předváděli nádherný kombinační fotbal. Skóre se začalo měnit v 55. minutě, kdy Dan tečoval přímý kop Luboše Humpoly přímo k tyči soupeřovi branky – 5:0. V 80. minutě svůj první hattrick v dobrovických barvách završil Vlad – 6:0. V 81. minutě byl zcela zbytečně ve vápně soupeře faulován Martin Kopecký, který si pak sám postavil míč na značku pokutového kopu – 7:0.  Po 10 sekundách na hřišti se v 83. minutě do zápisu připsal Mirek Červa, který přímo ze střídání z prvního sprintu naběhl na dlouhý pas Dana Málka a sám proti brankařovi se nemýlil – 8:0. Dobře hrající Jan Horváth se prokličkoval ke střele v 87. minutě – 9:0. Šanci dostal v závěru i David Niems ze starších žáků, který propálil brankaře prudkou střelou do šibenice v 89. minutě – 10:0. Je však třeba lehce jedovatě podotknout, že průběžně mezi těmito góly už od prvního poločasu, pálil šance Kuba Herink, který šel po krásných samostatných průnicích nebo rychlých přihrávkách záložníků minimálně pětkrát sám na brankaře a ani jednou neproměnil. V 90. minutě pak soupeř v poslední sekundě zápasu získal alespoň čestný úspěch – 10:1.

FK Dobrovice - Dolnobousovský SK 10:1 (4:0)

Branky: 18. Krejcar Martin, 33. Kovach Vladyslav, 38. Herink Jakub, 39. Kovach Vladyslav, 55. Málek Daniel, 80. Kovach Vladyslav, 81. Kopecký Martin (pen.), 83. Červa Miroslav, 87. Horváth Jan, 89. Niems David - 90. Šolc Jakub

FK Dobrovice: Tichý Vít, Krejcar Martin, Humpola Luboš (78. Žemla Jan), Horváth Jan , Kopecký Martin (83. Červa Miroslav), Vejvoda Tomáš (62), Kverka Jakub, Málek Daniel, Svárovský Pavel(73. Havlát Jaroslav), Herink Jakub, Vladyslav Kovach.

 

"Po anglickém týdnu a těžkém dvojzápasu Dobrovice získala důležité 3 body a výrazně si vylepšila průběžné skóre v tabulce. Ani v jednom ze zápasů kluci nezklamali a dokázali, že jsou na tom s fyzičkou víc než dobře a jako kolektiv jsou prima parta. Jen trochu škoda občasných individuálních chyb, které malinko sráží celý tým.  Po volném čarodějnickém víkendu jedeme 7. 5. do Bělé pod Bezdězem, která nám na podzim sebrala doma všechny body, takže je jí také co vracet," zhodnotil dvojutkání dobrovických dorostenců trenér Pavel Málek. 

Tabulka I.A třídy dorostu k nalezení zde.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

SK Benátky n/J 2
vs.
FK Dobrovice (dorost) 3
FK Dobrovice (dorost) 3
vs.
Březno / Řepov 0
FC Lobkovice 1
vs.
FK Dobrovice (dorost) 2

Naši partneři: