top of page
  • pklain

S Hlinskem jsme se rozešli smírně

FK Dobrovice - FC Hlinsko 1:1 (0:1)

Po derby v Kosmonosech jsme přivítali na domácí půdě Hlinsko, které figuruje několika bývalými ligovými hráči, a proto nás čekalo další těžké utkání. Do utkání jsme vstoupili aktivněji a již ve 3. minutě jsme měli sérii šancí. Nejprve Pánek se uvolnil přes několik hráčů a střílel do připraveného Doležala, dorážející Volf trefil opět Doležala a k míči se dostal domácí Klain. Ten poslal centr zpět před branku a na zadní tyči Volf v obtížném úhlu střílel bohužel pouze do tyče. Za pár minut vybojoval míč Bičiště, který předal míč Pánkovi, ten vyzval Volfa na hranici velkého vápna ke střele, ale mířila těsně nad. Pravidlo nedáš - dostaneš se opět potvrdilo. Ve 14. minutě poslali hosté centr do vápna a potrestali naši chybu, kdy jsme nedokázali obsadit zcela osamoceného Opinu na zadní tyči a překonal Bartoše - 0:1. Po zbytek prvního dějství se odehrávala hra mezi vápny bez vyložených šancí, ikdyž hosté drželi o trošku více míč na svých kopačkách. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a hnali se za touhou vyrovnat a nejlépe výsledek otočit. V 53. minutě centr z pravé strany od Pánka našel Kohouta, ten sklepl míč pro Boru a jeho střela šla nad. O dvě minuty později předvedli akci na levé straně Bičiště - Kohout. Prvně jmenovaný našel centrem nehlídaného Knoblocha, který si snadno poradil a překonal Doležala - 1:1. Další vyložené šance nepřicházely a posledních 20 minut převzali hosté iniciativu a hrozili. V 75. minutě zahrozilo Hlinsko po rohovém kopu, ale Bartoš byl připraven. V 86. minutě se hosté probojovali středem až před Bartoše, ale na poslední chvíli dokázal střelu zblokovat Sedláček. Za minutu přišel střílený centr do vápna a Pečínka s obtížemi ho dokázal odvrátit. V nastavení mohl zvrátit výsledek na naši stranu Kohout, který se uvolnil po rychle vhozeném autovém vhazování, ale jeho střela byla zblokována na roh, který hosté bez problémů odvrátili. Poté sudí Klečka ukončil utkání, které skončilo spravedlivou remízou. Za týden v sobotu zajíždíme k nováčkovi do Hradce Králové, kde sehrajeme utkání dopoledne.

Rozhodčí: Klečka - Pilný, Erlebach

Delegát: Diringer

Branky: 55. Knobloch - 14. Opina

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Horák, Pečínka, Sedláček, Bičiště - J. Janovský (50. Kopecký), Knobloch, Bora (77. Zelinka), Pánek (77. Král), Klain (20. Kohout) - Volf

FC Hlinsko: Doležal - Křižák, Šejvl (C), Křivka, Nevole - Mayer (19. Šmahel), Jeřábek, Straka (66. Cach), Volf, Opina - Petráň