top of page
  • pklain

První zápas pod novým trenérem Sedláčkem přinesl tři body z Čáslavi

FK Čáslav - FK Dobrovice 1:3 (0:3)

V rámci 25. kola a prvnímu zápasu pod novým trenérem Michalem Sedláčkem jsme zajížděli na půdu zachraňující se Čáslavi. Nečekalo nás rozhodně nic snadného. Do utkání jsme vlétli a již ve 4. minutě si vyměnil míč Král s Klainem, druhý jmenovaný poslal míč do vápna a ten se dostal až k Zelinkovi, ten míč nastřelil zpět před branku a Petrů střelu tečoval do protipohybu svého brankáře Vyhnánka, který neměl šanci - 0:1. Za pár okamžiků poslal centr do vápna Volf, ale zcela osamocený Pánek na míč těsně nedosáhl. Poté hosté nás na chvíli zavřeli na vlastní polovině, ale bez vyložené šance. V 16. minutě získal Král na pravé straně míč a pobídl křižným pasem Klaina, ten z voleje vystřelil nad. V 19. minutě mohl navýšit vedení Klain, ale Vyhnánek v brance ho vychytal. Domácí zahrozili ve 29. minutě, kdy domácí Bašek si našel ve vápně odražený míč a vystřelil mezi nohy Pečínky a Bartoš skvěle na brankové čáře ránu zneškodnil. Následně Marek Sedláček odkopl míč do bezpečí. Za 5 minut přišla gólová lahůdka v podání Marka Volfa, kdy si našel odvrácený míč domácích a z dobrých 30 metrů vymetl šibenice svojí slabší nohou a nedal Vyhnánkovi šanci - 0:2. Ihned po rozehře domácí v zadních řadách zazmatkovali a získali jsme roh. Roh kopnutý Zelinkou prodloužil na přední tyči Kohout a Volf na zadní tyči doklepává za brankovou čáru - 0:3. Domácí opařeni dvěma rychlými góly do konce první poločasu už neohrozili naši branku a dobrovičtí hráči se soustředili, aby do poločasu neinkasovali. Domácí do druhého poločasu vystřídali a změnili rozestavení. V 52. minutě poslal skvělý střílený centr do vápna aktivní Bašek na Hejnýho, ten míč netečoval a míč skončil na tyči Bartošovy branky. V 69. minutě dostali domácí příležitost pokutového kopu po faulu Horáka na Baška. Tu proměnil s přehledem kapitán domácích Vančura - 1:3. Za 2 minuty mohl dostat hosty do klidu Klain, který vybojoval míč ve vápně na Konvykovi, ale trestuhodně šancí pohrdl a nevyzrál na Vyhnánka, který jeho střelu vytlačil nohou na roh. Po zbytek utkání už žádná vyložená šance nepřišla a domácí se marně dostávali na dostřel Bartošovy svatyně, a tak jsme si relativně v klidu dokráčeli pro důležité body z horké půdy Čáslavi. Za týden přivítáme na domácí půdě v sobotu 13.5 velmi kvalitního soupeře ze severu a tím jsou Velké Hamry, které okupují čtvrtou příčku. Navíc náš nadcházející soupeř má ve svých řadách několik známých tváří pro dobrovické fanoušky, jelikož oblékali dobrovický dres v dobách dřívějších z dob divize, ale i ČFL. Výkop je v 17:00.

Fotogalerie objektivem Václava Dastycha.

Rozhodčí: Papežík Jakub - Kvaček Jan, Schmeiser Marek

Branky: 69. Vančura z pen. - 5. vlastní Petrů, 34., 37. Volf

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Zelinka, Marek Sedláček, Pečínka, Bičiště - Kohout (58. Janovský J.) Bora (46. Horák), Pánek (68. Kučera), Král (58. Tomíček), Klain (87. Janovský L.) - Volf

FK Čáslav: Vyhnánek – Schovanec, Mach, Petrů (46. Peca), Čuchal (46. Ronovský) - Vančura (C), Chábera (62. Konyvka), Kurka, Bašek (70. Dudla), Slavík - Hejný