• pklain

První poločas nám lídr divize ukázal svou kvalitu

TJ Jiskra Ústí n.. Orlicí - FK Dobrovice 3:1 (3:0)

Po domácím kolapsu s Bydžovem jsme zajížděli k lídrovi divize C. Ústí n. Orlicí disponuje vysokými hráči, takže trenér Sedláček apeloval na hráče k zodpovědnosti při standardních situacích. Ty nám právě zhatili nějaké myšlenky na body. Již v 10. minutě zahrávali domácí první rohový kop a Souček se na zadní tyč prosadil - 1:0. O pár minut později pokoušel štěstí po akci středem Pánek, ale jeho střela šla vedle. V 16. minutě se domácí ocitli v šanci opět po standardní situaci, ale domácí hráč podklouzl a míče se ujal Bartoš. V 19. minutě vyslal střelu z úhlu Bičiště, ale střela na zadní tyč mířila vedle. Po téměř půl hodiny hry se uvolnil na levé straně Stránský přes Makovce. Postupoval do vápna a přes Janovského vystřelil pod břevno na přední tyč a překonal Bartoše - 2:0. Ve 35. minutě domácí Tichý využil špatného vystoupení z obranné linie Sedláčka a utíkal sám na Bartoše, kterého nepřekonal a Janovský odklidil míč do bezpečí. Aby toho nebylo málo, tak ve 40. minutě si domácí vyměnili míč po autovém vhazování u rohového praporku. Domácí hráč poslal centr do vápna, kde si našel míč Tichý a hlavičkou se prosadil a nedal šanci Bartošovi - 3:0. Poločas hrůzy byl za námi a poločas udělat něco s výsledkem před námi. Po pouhých 10 minutách druhého poločasu jsme dostali šanci zahrávat standardní situaci ze slušné vzdálenosti. K ní se postavil Volf a krásnou střelou přes zeď překonal domácího Jeřábka a vykřesal naději - 3:1. Bohužel po zbytek utkání jsme měli územní převahu a hráli více s míčem na kopačkách, ale do žádné vyložené šance nás domácí mužstvo nepustilo. Domácí se několikrát osmělili ke střele ze střední vzdálenosti, ale jejich pokusy neměly šanci překonat pozorného Bartoš.

Za týden v sobotu zajíždíme opět na venkovní hřiště a to do Prahy. Utkáme se s týmem Spoje Praha. Uvidíme, jestli po zápase budeme říkat známé pořekadlo ,,V Praze je blaze.‘‘

Rozhodčí: Tupý - Toucha, Matyš

Delegát: Slavíček

Branky: 10. Souček, 28. Stránský, 40. Tichý - 54. Volf

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Pečínka, Sedláček, L. Janovský, Bičiště - Makovec (46. Kopecký), Horák (72. Kacafírek), Knobloch (82. Cigánek), Pánek, Kohout (87. Zvěřina)- Volf

TJ Jiskra Ústí n. Orlicí: Jeřábek - Hrnčíř, Chleboun, Langer, Stránský - Hynek (81. Kozák), Souček (C), Špatenka, Faltus (90. Tchanturia) - Bednář (81. Sokol), Tichý (70. Vašek)