• pklain

Notně posílené béčko Chrudimi si s námi snadno poradilo.

Aktualizováno: 28. 3. 2023

MFK Chrudim B - FK Dobrovice 6:1 (4:0)

Ve druhém jarním kole jsme zavítali k B týmu druholigové Chrudimi. Utkání se hrálo na UMT a soupeř byl doplněn šesti hráči z A-týmu (Záviška, Sotorník, Látal, Jančura, Firbacher, Brát), jelikož předchozí den měl A tým zápas odložen. Již v 5. minutě domácí zahrozili, kdy přihrávkou pod sebe vybídli Sotorníka, ten ale trefil tyč. Ve 12. minutě jsme mohli z rohu vstřelit gól my, ale chyběl důraz v pokutovém území. Další šance přišla v 19. minutě, kdy centr Michala Sedláčka prodloužil Volf na zadní tyč, tam stál zcela volný Zelinka, ale ztroskotal na brankáři Brátovi. Poté přišla pro nás smrtící dvouminutovka. Ve 23. minutě dlouhý míč na pravé straně jsme nedokázali odvrátit a přišel do vápna centr. Střela mířila na zadní tyč, kterou ještě Bartoš dokázal vyrazit, ale před dobíhajícím Sotorníkem už zasáhnout nedokázal a měnilo se skóre - 1:0. Na druhý gól se nečekalo dlouho a další dlouhý míč za obranu poslali domácí, Bartoš šel z branky a bohužel byl u míče o chvíli později a fauloval domácího hráče. Penaltu si vzal zkušený Záviška, kterou proměnil - 2:0. Za málo okamžiků Bartoš chytil jistý gól po centru ze strany. Ve 32. minutě domácí po kolmici postupovali sami na Bartoše, který vychytal i tento pokus. O minutu později jsme vyrobili faul před vápnem a ke standardní situaci se postavil Sotorník a střelou přes zeď nedal Bartošovi šanci - 3:0. Ve 39. minutě křižným pasem našli domácí hráči Závišku, ten se uvolnil přes Bičištěho a vybídl pod sebe Firbachera, který překonal Bartoše - 4:0. Trenér Murárik udělal o poločase hned tři změny, aby se kluci pokusili něco se zápasem udělat, ale vstup do druhého poločasu byl špatný a již ve 49. minutě přišla ztráta uprostřed hřiště, přišel rychlý brejk, ale naštěstí s nepřesným zakončením. V 56. minutě jsme mohli stav korigovat, ale Marek Sedláček po příhře Volfa trefil pouze tyč. Další naše šance přišla v 72. minutě, kdy Pánek vybojoval míč a vystřelil zpoza vápna. Brát míč pouze vyrazil a dobíhající Kuba Janovský z malého vápna přestřelil odkrytou branku. Známé pravidlo nedáš - dostaneš se opět potvrdilo. V 82. minutě vyslali domácí Zvolánka a ten přehodil vybíhajícího Bartoše - 5:0. V 83. minutě jsme zahrávali standardní situaci, kdy propadnutý míč ve vápně si našel Marek Volf a trefil pouze břevno. O minutu později už Volf korigoval z přímého kopu na - 5:1. Poslední slovo měli přeci jen domácí a v 87. minutě se prosadil Žalud a upravil tak na konečných - 6:1.

Za týden tj. sobota 18.3 ve třetím jarním kole a druhém domácím utkání přivítáme soupeře, kterému máme co vracet z podzimu. V podzimní části jsme z dalekého Hlinska přivezli prohru 1:3. Náš soupeř se nachází na 2. místě tabulky a pokukuje po prvenství v Divizi C, tudíž nás nečeká rozhodně nic snadného. Výkop je naplánován na 15:00.

Branky: 23., 34. Sotorník, 25. Záviška z pen., 39. Firbacher, 81. Zvolánek, 87. Žalud - 84. Volf

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Pečínka, Marek Sedláček (85. Kopecký), Janovský L., Bičiště - Zelinka (46. Hubač), Král (77. Kučera), Horák (46. Pánek), Michal Sedláček (46. Tomíček), Janovský J. - Volf

MFK Chrudim B: Brát - Holeček (46. Gregovský), Havránek, Jančura, Nykodým (70. Vácha) - Záviška (70. Žalud), Sotorník, Sedlák, Bauer (77. Zvolánek) - Firbacher (77. Holub), Látal

Celý článek z webu soupeře naleznete zde: Report ze zápasu MFK Chrudim B vs. FK Dobrovice | MFK Chrudim