• pklain

Sedláček s Volfem režírovali první jarní výhru

Aktualizováno: 9. 3. 2023

4.3.2023 nás čekalo první jarní mistrovské utkání, které se hrálo na skvěle připraveném hřišti. Podzimní prohru jsme vrátili Dvoru stejnou mincí, tedy domácí mužstvo vyhráli v poměru 2:0. Vstup do utkání vyzněl rozhodně lépe pro nás. Už v 10. minutě po kombinaci na pravé straně si našel volný prostor uprostřed hřiště Volf, který uvolnil kolmicí Kohouta, ten pálil do připraveného Václavíka. O několik málo okamžiků se měnilo skóre, přesněji ve 13. minutě se postavil Michal Sedláček ke standardní situaci a poslal míč do vápna. K propadnutému míči se dostal ve vápně Volf a doslova dotlačil míč za brankovou čáru - 1:0. V 16. minutě mohlo být ještě veseleji. Marek Sedláček vybídl dlouhým pasem Kohouta, hostující stoper chyboval a Kohout se snažil Václavíka přehodit, ale bohužel těsně minul tyč. Poté hosté začali vystrkovat růžky a zlobit začal především novic v hostujícím celku S Trawally. Ve 20. minutě přišla ztráta míče a hosté se dokázali dostat k velkému vápnu, ale střela šla nad. Za pár minut z nepřesného odkopu se dokázali hosté opět dostat ke střele, ale ta mířila doprostřed na Bartoše. Dokonce prvního poločasu se hra odehrávala mezi vápny bez vyložených šancí. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a v 54. minutě získal míč před vápnem Volf a střílel do připraveného Václavíka. V 57. minutě rozehrál další standardní situaci Michal Sedláček. Našel opět Volfa, ale ten z malého vápna hlavou minul. V 64. minutě poslal Pečínka dlouhý aut do vápna, Volf míč přidržel a posunul lehce míč na Michala Sedláčka, který placírkou zakončil na zadní tyč a nedal šanci Václavíkovi - 2:0. Hosté dokonce utkání měli několik závarů. První v 73. minutě, kdy hosté zahrávali rohový kop, k propadnutému míči se dostal hostující hráč, ale přestřelil. Druhý závar přišel v 80. minutě, kdy na pravé straně se uvolnil Trawally a vystřelil do připraveného Bartoše. Hosté měli ještě příležitost zahrávat standardní situaci z velmi dobré vzdálenosti, ale Allen přestřelil hodně vysoko nad. V posledních minutách se na hřišti už nic nestalo a dokráčeli jsme k prvnímu vítězství na jaře.

FK Dobrovice - TJ Dvůr Králové 2:0 (1:0)

Branky: 13. Volf, 64. Sedláček Michal

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Pečínka, Marek Sedláček, Janovský L., Bičiště - Zelinka (68. Horák), Král, Michal Sedláček (85. Kučera), Janovský J. (85. Kopecký) - Volf (75. Tomíček), Kohout

TJ Dvůr: Václavík - Picha, Prokš, Olawoyin, Šťastný - Tuťálek (52. Augustin, 85. Štědrý)Hruška, Hrubý (46. Allen), Vitebský (C), Machač - Trawally