Doma proti poslednímu poprvé na jaře zvítězili

30.03.2014 Kategorie: Tým B

Ve čtvrtém jarním kole hostila rezerva na domácím hřišti poslední Zásmuky, a i když se jí na jaře zatím moc nedařilo - první tři utkání prohrála - proti tomuto soupeři se přesto ani nic jiného, než výhra nečekalo. Na povinné tři body se ale Dobrovičtí až nečekaně nadřeli.

V prvních deseti minutách své hosty přikovali v jejich obranném pásmu a chtěli dát zapomenout na předešlé nevydařené výkony. Zásmučtí se s vypětím všech sil dokázali bránit do 16. minuty. Tehdy se Gába krásnou individuální akcí dostal z levé strany až do vápna a střelou podél brankáře otevřel skóre. To však byla od domácích na dlouho jediná skutečně vydařená ofenzivní akce. Po zbytek poločasu si sice drželi jasnou převahu, žalostně však postrádali přesnost v zakončení.

Jistotu svému vedení dali až po dlouhé hodině hry. Po Jílkově akci z levé strany si míč převezme Miškovský, pohraje si s hostujícím obráncem, ten ho zastaví jen za cenu faulu a velmi sympatická rozhodčí Šulcová pískne pokutový kop. K němu se postaví Boško a ranou k levé tyči zvyšuje na 2:0.

Vzápětí hosté vyšlou svoji první a poslední střelu mezi tyče Jonášovy branky, domácí brankář ji ale zpod břevna vyrazí na rohový kop. Třetí branky se domácí příznivci dočkali v 71. minutě. Po akci z pravé strany se skvěle uvolní Antoš a svojí přihrávkou vybídne ke skórování úplně volného Jílka, který na zadní tyči nadvakrát uspěje. Poslední akci, která pohne ukazatelem skóre, zahájí krásná kombinace Boška a Antoše. Druhého jmenovaného zastaví vpravo těsně před vápnem nedovolený zákrok, k volnému přímému kopu se postaví Jílek a střelou přes celé vápno k zadní tyči určí konečné skóre na 4:0.

Libor Novák, Stanislav Chmela

 

FK Dobrovice B – TJ Sokol Zásmuky 4:0

Branky: 16. Gába, 62. Boško z penalty, 71. a 83. Jílek

Dobrovice: Jonáš - Bobek, Mrvík, Černý, Pečínka (78. Bartoň) – Miškovský (82. Grabiec), Gába, Cigánek (71. Pavlíček) - Boško, Antoš

Zásmuky: Kubelka - Janoušek, Tománek, Lanc, Čapek - Mašín, Krombholz, Benda, Sobotka - Lindner, Kratochvíl


Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice B 6
vs.
FK Slavoj Stará Boleslav 4
FK Dobrovice B 7
vs.
AFK Milovice 1
TJ Sokol Holubice
vs.
FK Dobrovice B

Naši partneři: