Vybojovaná výhra nás posunula na první místo

01.05.2013 Kategorie: Tým B

V dohrávce 14. kola se rezerva utkala s celkem AFK Milovice, který na nás v tabulce ztrácel pouze tři body, takže se od utkání očekával urputný boj.

Béčko do zápasu vstoupilo aktivně. Hned v první minutě, po chybě obrany hostí, Radek Miškovský sám pádil na brankáře, ale i když už všichni viděli míč v brance, jasnou šanci neproměnil a branku těsně minul. Hosté na reakci nenechali dlouho čekat a po faulu na Lukáše Müllera, nejlepšího střelce soutěže, v 8. minutě zahrávali standardku a sám Müller centrem přes celé pokutové území krásně nahrál volnému Magadovi, který hlavou poslal míč do zadní tyčky Kortusovy brány.

Poté hra zapadla do podprůměru, na obou stranách bylo mnoho chyb a nepřesností, kombinace častokrát vázla jak domácím, tak i hostům. Z Milovických byl nejagilnější již zmiňovaný Müller, který se snažil ze střední vzdálenosti střílet z jakékoliv pozice, ale všechny jeho pokusy skončily buď mimo branku nebo v náručí gólmana Kortuse. Ačkoliv hosté měli po zbytek první poloviny zápasu v držení míče převahu, přes domácí obranu se k žádným vyloženým šancím nedostali.

Do druhého poločasu rezerva nastoupila ve výrazně lepší kondici a s touhou zvítězit. I když pod tlakem bojovnosti našich hráčů začínala obrana Milovic polevovat, a domácí se tak mohli přiblížit k soupeřově brance, gólman Novák zvládl všechny centry i nepřesné střely po rohových kopech posbírat. Vše již nasvědčovalo tomu, že utkání skončí remízou a oba soupeři si odnesou po jednom bodu, jenže v 77. minutě si domácí stoper Mrvík našel zprava ve vápně nabíhajícího Pečínku, který po krásném centru hlavou poslal míč do levé šibenice, brankáři do protipohybu.

Vstřelená branka vlila rezervě sílu do žil a posledních deset minut zápasu bylo zcela v její režii. Nebýt vlastních nepřesností a chyb v zakončení, skóre by jistě mohlo být vyšší. I přes nepopiratelnou snahu Milovic v prvním poločase je výhra domácích zasloužená a tým dokázal, že i přes prvotní nezdary se umí semknout a zabojovat.

Libor Novák, S.Ch.& M.M.

FK Dobrovice B 1:0 AFK Milovice
Kortus - Pečínka, Mrvík, Černý, Kalíšek - Tomášek, Hnízdo, Miškovský D., Kořínek - Antoš, Miškovský R. (45' Beran A.) Diváků:
80
Novák L. - Plecitý, Grus (83' Muller P.), Magada, Novák Fr. - Beneš, Vlačiha (86' Růžička), Jareš, Bodlák - Krátký (69' Jokl), Muller
Branka: 77' Pečínka

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice B 6
vs.
FK Slavoj Stará Boleslav 4
FK Dobrovice B 7
vs.
AFK Milovice 1
TJ Sokol Holubice
vs.
FK Dobrovice B

Naši partneři: