Zasloužená dělba bodů

20.04.2014 Kategorie: Tým B

Ve 22. kole zajížděla rezerva na Kolínsko do Velimi, která se sice nachází až na devátém místě tabulky, ale na domácím hřišti už potrápila nejednoho favorita.

Ve Velimi nás přivítal nádherný areál s pěkným pažitem a zázemím. Rezerva nastoupila posilněna o tři hráče kádru A-týmu a na hřišti to bylo znát. Od začátku se snažila o kombinaci s rychlými narážečkami v přechodové fázi, ale domácí obrana působila velmi organizovaně a kompaktně. Domácí hrozili pouze ze standartních situací anebo po rohových kopech, ale Vladyka byl při všech těchto situacích vždy na svém místě a skvěle dirigoval obrannou řadu.

Dobrovice zahrozila prvně ve 25. minutě, kdy po ose z pravé strany si vyměnili míč Golovko, Gába a Boško a ten zakončuje z 20 metrů do tyče domácí branky. O odpověď domácích se postaral po standartní situaci Jeník, když z pravé strany zahrává volný přímý kop a Kortus v brance se musí hodně snažit, aby jeho střelu přes celou branku vytěsnil na roh. Z následného rohového kopu domácí útočník osamocený na přední tyči hlavou lízne balon a ten letí jen těsně vedle tyče dobrovické branky.

Poté se opět ke slovu dostává rezerva. Z levé strany vyveze míč Pečínka, vymění si ho s Gábou, který se probije až před velké vápno a skvěle najde v běhu uvolněného Mrvíka, který ale ve stoprocentní brankové situaci z penaltového puntíku trefí pouze domácího brankáře Svobodu. Z následného rohu se po skrumáži na zadní tyči skvěle uvolní Bulíř, ale opět trefí pouze gólmana, který nohama vyráží mimo pokutové území.

Do poločasu rezerva drží míč častěji na svých kopačkách. Ve 42. minutě Golovko napadáním donutí domácího obránce k chybě na půlící čáře, několika rychlými doteky si vymění míč s Jílkem a do náběhu ho předloží Pilzovi, který se vřítí do pokutového území a když už se napřahuje ke střele, dojde k souboji s domácím obráncem, po kterém se dožadujeme penalty. Rozhodčí ale naopak ukáže žlutou kartu Pilzovi za údajně simulování.

Ve druhém poločase se tempo ještě více stupňuje a hra se přelévá od jedné banky ke druhé. Domácí se v 65. minutě po skvěle sehrané kombinační akci na jeden dotek vřítí do hostující obrany, ale Kortus v brance skvěle podrží svoje mužstvo. Poté v 75. minutě po faulu na Boška rozehraje standartní situaci Golovko a výborně najde rozběhnutého Mrvíka, který v další vyložené šanci tentokrát hlavou trefuje opět pouze domácího brankáře Svobodu.

Ani jedno mužstvo se nechce smířit s bezbrankovou remízou. V 84. minutě zahrozí opět domácí. Po faulu Pilze na domácího útočníka zahrává přímý kop domácí Kesner a střelou z 20 metrů přes zeď nechá vyniknout Kortuse, který vytáhne míč na rohový kop. Poté se na poslední minuty dostane ke slovu ještě Dobrovice. V 88. minutě vypíchne míč na půlící čáře střídající Antoš a pošle do brejku Konečného, který jde mimo pokutové území do souboje s domácím brankářem. Konečný je u balonu o setinu dříve, ale bohužel svoji střelu pošle těsně vedle domácí branky.

Fotbal, který se i bez gólů divákům musel líbit, nahoru dolu se spoustou šancí na obou stranách, tak nakonec skončil spravedlivou remízou.

Libor Novák, Stanislav Chmela

 

FC Velim - FK Dobrovice B 0:0

Velim: Svoboda - Kyncl, Jeník, Teplý, Nedbal - Lev, Hrabal, Hruška (70. Dostál), Vaněk - Kesner, Vácha 

Dobrovice: Kortus - Pilz, Vladyka, Černý, Pečínka - Golovko, Gába (74. Konečný), Mrvík, Jílek - Boško, Bulíř (61. Antoš) 

Diváci: 120

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice B 6
vs.
FK Slavoj Stará Boleslav 4
FK Dobrovice B 7
vs.
AFK Milovice 1
TJ Sokol Holubice
vs.
FK Dobrovice B

Naši partneři: