Vitana Byšice - FK Dobrovice B

29.08.2012 Kategorie: Tým B

V dalším kole odjížděla Dobrovická rezerva na půdu Vitany Byšice, která měla na jaře šňůru bez jediné prohry, ale v tomto ročníku se jí zatím nedaří navázat na jarní výkony a s jedním bodem se krčí na chvostu tabulky. O to víc bylo utkání důležité, jelikož domácí ještě nezvítězili a my jsme chtěli navázat na první výhru z domácího utkání s Labským Kostelcem.

Rezerva měla po minulém týdnu komplikace s kádrem, jelikož se značně hromadí zranění - Černý výron v kotníku, Fanta meniskus, Beran Antonín natažené vazy v koleně. Vedení klubu zareagovalo bleskově a přivedlo do kádru další dva nové hráče. Obránce Marek Sedláček přišel na půlroční hostování ze sousedních Kosořic a Jakub Kraus, mladý střední záložník z Benátek nad Jizerou, taktéž na půlroční hostování. Nová posila Marek Sedláček se však už na pátečním tréninku nezaviněně zranil, po střetu má na hlavě sedm stehů, ale i s tímto handicapem k utkání nastoupil. Druhá posila Jakub Kraus však zůstal jen na střídačce, jelikož doma ležel od čtvrtka s teplotami a střevní chřipkou. Kalíšek byl pracovně zaneprázdněn, Hruška taktéž. Takže základní sestava byla opět na některých postech jiná než s Labským Kostelcem. V brance dostal poprvé šanci náhradní brankář A týmu Kratochvíl, a nutno dodat, že si vedl velice dobře. Na levé straně nastoupil novic Sedláček, ve středu zálohy místo zraněného Antonína Berana naskočil Tomášek z lavičky a na levý kraj zálohy naskočil Filip Beran.

Utkání začalo s mírnou převahou držení míče domácími, kteří se snažili o rychlé kontry Laudou, ale buď vše posbírala spolehlivá obrana, nebo výborně chytající brankář Kratochvíl. Rezerva se rozjížděla pomalu, ale zato efektivně. V 15. minutě šla střela Pavlíčka po kombinaci vedle levé tyče domácího brankáře. V 18. minutě po průniku Berana z levé strany a následném centru hlavičkuje Boško taktéž ještě vedle, ale třetí šance je již k naší radosti proměněna. Opět rozehrávka z levé strany, rozvíjející se akce začala u Sedláčka, po dvou rychlých výměnách mezi Tomáškem a Beranem si to náš hráč směřuje z levé strany přímo k bráně, před pokutovým územím je sražen a rozhodčí Březnovský (dobře si to jméno zapamatujte, protože za druhý poločas jsme mu na jméno nemohli přijít) píská přímý volný kop. Míč si postaví Boško a z 22 metrů pošle přes zeď do šibenice, domácí brankář byl bez šance. Domácí jsou jak opaření, nedaří se jim vůbec kombinace, takže pouze nakopávají dlouhé míče, které naše obrana vždy spolehlivě odvrátí nebo pochytá náš brankář Kratochvíl.

Ve 30. minutě zaúřadoval hlavní rozhodčí poprvé. Zcela nesmyslně přerušil hru, když šli dva naši hráči na jediného domácího, s vysvětlením, že na něj nějaký divák nevhodně hulákal! Do poločasu máme ještě jednu šanci, avšak střela Pavlíčka letí mimo tyče. Domácí za celý první poločas nevystřelili jedinou přímou střelu na branku.

Zato ve druhém poločase se děly věci! V kabině jsme hráče nabádali, ať jsou trpěliví, ať se nenechají rozhodit některými výroky rozhodčích. Realita pak předčila naše nejhorší očekávání. Od 46. minuty druhého poločasu nás rozhodčí nepustil do jediné šance a dal nám jasně najevo, kdo je pánem na hřišti. Během pěti minut nám začal rozdávat karty jak na běžícím pásu za běžné souboje či jen za nějaké jeho domnělé posunky. Žlutou viděli Sedláček a Boško a ta třetí Brynychova byla osudová. Brynych na levé straně podstoupil běžecký souboj až do našeho vápna s domácím útočníkem, který najednou zničeno nic upadl na kolena a i když hned vstal a chtěl pokračovat, k našemu údivu se ozval hvizd hlavního rozhodčího, který ukázal na penaltu a ještě dal Brynychovi žlutou kartu. Domácí tedy v 52. minutě z penalty srovnali na 1:1 a začínalo se znovu.

Tímto verdiktem dostal rozhodčí domácí do sedla. Jakýkoli faul na naše hráče zůstal bez povšimnutí a samozřejmě domácí se po každém souboji teatrálně káceli k zemi a vše jim bylo písknuto, takže přímých kopů na straně domácích začalo přibývat a našim hráčům tekly nervy. Postupem času jsme se ale začali vymaňovat z této křeče a několika pěknými kombinacemi jsme se dostali na dostřel branky. Vše ale končilo buď v autu anebo zvednutím praporku. Po jednom takovém ofsajdu domácí rychle rozehráli a po nákopu přes celé hřiště šel domácí útočník Lauda do souboje se Sedláčkem více než důrazně. Náš obránce dostal loktem do žeber a zůstal ležet na zemi, všichni naši hráči čekali, že se bude pískat faul, ale rozhodčí nechal k našemu údivu pokračovat, Lauda zcela sám postupoval na Kratochvíla a střelou na zadní tyč ho prostřelil. Rázem bylo skóre zcela nezaslouženě otočené ve prospěch domácích.

Od této chvíle jsme se ovšem semkli a opět jsme se začali snažit hrát kombinační fotbal, a jedna taková rychlá narážečka nám vyšla na jedničku. Z prostředka hřiště si vyměnil míč Miškovský s Boškem, krásnou kolmicí našel za obranou rozeběhnutého Tomáška, který zcela sám postupuje na branku a na zadní tyči zpětně proti noze nachází Antoše, který pod břevno srovnává na 2:2! Jenže naše radost trvá jen několik vteřin, než ji kazí nesmyslně zvednutý praporek pomezního rozhodčího! Vzápětí před naším vápnem po faulu Boudy píská rozhodčí faul na domácího útočníka a jen fantastický zákrok Kratochvíla nás zachránil od pohromy.

Fotbalová spravedlnost ale nezůstala slepá. Tomášek z pravé strany rozjel skvěle kombinačně útočnou šanci, když si vyměnil míč s Boškem a Antošem a ve vyložené šanci z pravé strany poslal střelu pouze do tyče, ale po závaru před brankou se míč dostává na úroveň penalty před zcela volného Boška a ten bombou levačkou zakončuje na 2:2!

Z utkání zbývalo pouze pár posledních minut a v 85. mohlo být vše dokonáno. Tomášek na pravé straně předvedl další oku lahodící akci. Narážečkou s Krausem a Boškem se dostal za obranu a opět krásně našel zpětnou přihrávkou zcela volného Antoše na penaltě, ten ovšem bohužel v jasné šanci přestřeluje skoro prázdnou branku. Do konce ještě domácí zahrávají další přímý kop z hranice vápna ale Kratochvíl je opět na svém místě. A konečný hvizd rozhodčího přichází v 89. minutě…

Škoda promarněné šance v závěru, mohli jsme i proti 14 protihráčům ukořistit tři body. V příštím kole hostíme dosud neporažený FC Mělník, jehož sestava v čele se známými tvářemi Veltruského (dříve Slavia), Gabča (dříve 2. liga za Neratovice) či bývalého ligového rozhodčího Zejdy slibuje pro hráče náročné, ale pro diváky velmi zajímavé fotbalové představení. Proto zveme všechny dobrovické fanoušky na domácí utkání v neděli 23. září od 16:30.

 

Vitana Byšice 2:2 FK Dobrovice B
Fryk – Kadlec (45‘ Szen), Kolínský, Beneš, Čurda - Menčl, Lauda, Hudec, Resl - Čermák, Korf Diváků:
150
Kratochvíl - Brynych, Bouda, Čáslava, Sedláček – Pavlíček (65‘ Kraus), Tomášek, Miškovský J., Beran F. - Antoš, Boško
Branky: 52‘ Menčl z penalty, 66‘ Lauda
Branky: 22‘ a 80‘ Boško

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice B 6
vs.
FK Slavoj Stará Boleslav 4
FK Dobrovice B 7
vs.
AFK Milovice 1
TJ Sokol Holubice
vs.
FK Dobrovice B

Naši partneři: