SK Labský Kostelec - FK Dobrovice B

11.02.2013 Kategorie: Tým B

Po dvou odložených jarních kolech zajížděla rezerva do Kostelce nad Labem, na půdu celku, který bojuje na chvostu tabulky. Do utkání jsme šli s jasným cílem získat všechny tři body a to se nám také povedlo. Hned začátek zápasu nás ale přesvědčil, že to nebude jednoduché, hrací plocha totiž byla doslova v katastrofálním stavu. Tvrdá, hrbolatá, přihrávky končily všud, jen ne tam, kam měly směřovat. Rezervě, zvyklé na kombinační hru, to celý zápas pořádně znepříjemňovalo. Na rozdíl od domácích, kteří po celý zápas pouze nakopávali dlouhé balony a zaměstnávali tak naše dva skvěle hrající stopery Vladyku a Čáslavu.

Rezerva měla po celý zápas územní převahu, bohužel však opět s mnoha neproměněnými šancemi. První přišla v 15. minutě po kombinaci Miškovského s Tomáškem, kdy druhý jmenovaný napálil halfvolejem míč přímo do šibenice. Ve skórování mu skvělým zákrokem zabránil domácí gólman Polman, po celé utkání nejlepší hráč Kostelce. Domácí se z počátku snažili onapdání naší obrany, jejich akce ale končily na jejich nepřesnostech. Za celý první poločas si vypracovali pouze jednu standardku, kterou vyřešil Vladyka hlavičkou do bezpečí.

O další naší šanci se postaral Boško, který dostal míč na střed hřiště a ze 20 metrů vypálil přesně k tyči, opět však nechal vyniknout domácího gólmana. Rezerva se i na nerovném povrchu snažila o kombinaci a rychlý přechod do útoku. Jednu takovou akci založil hbitý Jílek, přenechal míč Antošovi, jehož přihrávku na zadní tyč na poslední chvíli ukopli obránci před nabíhajícím Kalíškem. Kalíšek na pravé straně obrany zle zatápěl domácí defenzivě, svými sprinty a cntry do vápna neustále zásoboval útočníky ve vápně. Všechny šance ale buď obrana odvrátila do autu nebo pochytal skvělý Polman.

Ve druhém poločase se mnoho nezměnilo. Rezerva stále držela míč nasvých kopačkách, přes urputnou domácí obranu, často tvořenou i deseti jedinci, se prosazovala velmi těžko. Až v 65. minutě po pěkné kombinaci Černého s Beranem dostal Boško ideální míč mezi stopery a přesným zakončením nás poslal do vedení. Radost nám zkazil až pomezní rozhodčí nesmyslně zvednutým praporkem.

Rozhodčí vůbec byl ve druhém poločase naším největším protihráčem. Veškeré zákroky na naše hráče přehlížel nebo dokonce otáčel proti nám a ještě naše hráče častoval žlutými kartami za připomínky. Spravedlnosti bylo učiněno zadost až v 80. minutě. Jílek na levé straně založil akci, vyměnil si míč s Černým, nádherným stříleným centrem našel na zadní tyči hlavičkujícího Kalíška, ten se však neunáhlil a míč vrátil před bránu Boškovi, který chladnokrevně proměnil a poslal tak hosty do zaslouženého vedení.

Do konce utkání si již rezerva výsledek bez problémů uhlídala. Gólman Kortus si za celý druhý poločas jedinkrát sáhl na balon. Nyní nás čeká jak se říká anglický týden. V neděli 14. dubna přivítáme na domácím hřišti Vitanu Byšice, ve středu 17. dubna následuje dohrávka odloženého derby s Pěčicemi a v sobotu 20. dubna zajíždíme na trávu FC Mělník. Fanoušci jsou upřímně zváni na všechna tato utkání.

 

SK Labský Kostelec 0:1 FK Dobrovice B
  Diváků:
80
Kortus - Kalíšek, Čáslava, Vladyka, Pečínka - Tomášek (72´ Bulíř), Miškovský Radek (60´ Beran A.), Černý, Jílek - Antoš (78´ Beran F.), Boško
    Branka: 81´ Boško

 

Libor Novák, Stanislav Chmela

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice B 6
vs.
FK Slavoj Stará Boleslav 4
FK Dobrovice B 7
vs.
AFK Milovice 1
TJ Sokol Holubice
vs.
FK Dobrovice B

Naši partneři: