FK Dobrovice B - SK Rejšice

02.05.2013 Kategorie: Tým B

Zápas jara více než naplnil všechna očekávání. Derby dobrovického béčka se sousedními Rejšicemi, které na domácí tým ztrácely před 21. kolem jediný bod, přilákalo více než 300 diváků. A ti si v perfektním počasí užili skvělý fotbal a dobrovické vítězství.

Hrálo se o hodně, tedy o náskok v honbě za postupem, a na hře to bylo znát. Obě mužstva jsou zvyklá sázet soupeřům plno gólů a i v tomto zápase se od začátku vrhla do útočení, zároveň však předváděla nasazení a důraz v obraně. V 5. minutě propadl Antošův centr s přispěním hostujícího gólmana k Beranovi, který však přestřelil. Útoky se nadále ve vysokém tempu hrnuly na jednu i na druhou branku, další opravdu velká gólová příležitost však přišla až ve 27. minutě a tentokrát už ji domácí využili. Kalíšek centroval a Beran hlavou poslal míč za záda rejšického brankáře Tvaroha.

 

 

První branka však zápasu na napínavosti mnoho neubrala. Jen o 3 minuty později totiž za Rejšické srovnal krok Bělík svou krásnou dalekonosnou střelou. Ještě do poločasu se ve slibných pozicích hlavou netrefili Boško a Beran a Kortusovu bránu ohrozil Menšíkův pokus, který se však těsně nevešel pod břevno.

Přestávka více prospěla domácím. Míč se již přeci jen více držel jejich kopaček. V 52. minutě ještě Antoš pouze orazítkoval břevno, o 9 minut později, po průniku Boška vlevo přes dva protihráče, se již prosadil a Dobrovice šla podruhé do vedení. A tentokrát si ho již nenechala vzít. Veškeré rejšické snahy narážely na pevnou domácí obranu. V 78. minutě pak Kalíšek využil rejšickou chybu v rozehrávce a na steč vyslal úplně volného Boška, který střelou podél brankáře přidal vítěznou pojistku.

 

 

Dobrovická rezerva se tak odpoutala na čele tabulky, na Rejšice má již čtyři body náskok a hned ve své premiérové sezóně v nejnižší krajské souteži má našlápnuto k dalšímu postupu. Do konce sezóny však zbývá ještě pět kol, během kterých se může stát mnohé mnohé. V tom následujícím zajíždí Dobrovice na půdu jedenáctých Rožďalovic. Hraje se v sobotu 18. května od 17 hodin.

Stanislav Chmela

 

 

FK Dobrovice B 3:1 SK Rejšice
Kortus – Čáslava, Mrvík, Černý, Pečínka – Kalíšek, Hnízdo, Beran A., Kořínek (69' Tomášek) – Antoš (76' Miškovský R.), Boško (86' Pavlíček) Diváků:
315
Tvaroh – Malík (76' Kopecký), Kubín, Putorík, Karela – Falta (66' Dufek), Kučera, Jon, Bělík – Herman (82' Váňa), Menšík
Branky: 27' Beran, 61' Antoš, 78' Boško
Branka: 31' Bělík

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice B 6
vs.
FK Slavoj Stará Boleslav 4
FK Dobrovice B 7
vs.
AFK Milovice 1
TJ Sokol Holubice
vs.
FK Dobrovice B

Naši partneři: