AFK Milovice - FK Dobrovice B

24.08.2012 Kategorie: Tým B

V sobotním dopoledni jsme v Milovicích s elánem a s chutí bodovat nastoupili do naší historické premiéry v 1. B třídě. Nakonec po výsledkově i herně vydařené letní přípravě by ani nikdo nic jiného nečekal. Po vhodném doplnění kádru, v základní sestavě se z loňského ročníku objevilo pouze pět hráčů, se čekal bodový import hned v prvním kole z Milovic.

Na pěkně střiženém trávníku nás čekal těžký protivník, který chce bojovat o postupové příčky. A od prvních minut bylo jasné, že to nebude lehké utkání. Domácí, kteří mají ve svém mužstvu několik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, nám byli více než vyrovnaným soupeřem. Od prvních minut se hra přelévala od vápna k vápnu. První vážnější šanci měli domácí. Po standartní situaci z pravé strany se snesl balon na zcela volného domácího útočníka, který mohl pohodlně, nikým neatakován hlavičkovat, naštěstí pro nás pouze do břevna a od něj ven do autu. To nás donutilo zvýšit aktivitu, ale bohužel se nám nedařila rozehrávka a domácí nás dobrým pohybem dostávali pod tlak, takže jsme začali ztrácet někdy i zcela jednoduché míče. Jedna taková ztráta nás nakonec přišla hodně draho. Po rohovém kopu domácích se odražený míč z našeho vápna dostal ke zcela volnému domácímu hráči, který ho znovu vrátil do vápna, kde jej bohužel Fanta tečoval tak nešťastně, že zapadl na zadní tyč bezmocného Kortuse. Poločas se dohrál ve středu hřiště.

Ve druhém poločase se obraz hry trochu změnil. Naši hráči začali lépe kombinovat a hned v 55. minutě mohl srovnat skóre Antoš, bohužel mu na zadní tyči chybělo přesné zakončení. To však byla na dlouho naše jediná vyložená šance. Domácí hráli to, co potřebovali, ze zatažené obrany na rychlé brejky. A jeden takový se jim povedl v 72. minutě po naší ztrátě míče na domácím vápně. Domácí hráč poté zcela volný na velkém vápně zakončil střelou k levé tyči na 2:0. A tímto výsledkem se utkání již dohrálo.

Domácí nás rozhodně fotbalově nepřehrávali, byla z nich však cítit větší chuť a vůle po vítězství, vyjádřená hlavně větší agresivitou v osobních soubojích. Na naše hráče jakoby dolehla premiéra v krajské soutěži. V dalším kole zajíždíme na hřiště sousedních Pěčic, které mají po prvním kole taktéž 0 bodů, prohrály 3:2 v Rejšicích, takže utkání bude derby jako řemen! Hraje se v sobotu od 17 hodin. Těšíme se na Vaši diváckou podporu!

Dobrovice: Kortus  - Kalíšek, Bouda, Čáslava, Fanta - Miškovský J., Beran, Tomášek, Pavlíček (45‘ Brynych) - Antoš, Boško

Branky: 41‘ vlastní Fanta, 72‘ Jareš

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice B 6
vs.
FK Slavoj Stará Boleslav 4
FK Dobrovice B 7
vs.
AFK Milovice 1
TJ Sokol Holubice
vs.
FK Dobrovice B

Naši partneři: