První jarní kolo v Nymburce vítězně!

19.03.2022 Kategorie: Tým A

SK Polaban Nymburk : FK Dobrovice -  0:3 (0:1)

První jarní utkání, které po dlouhé neoblíbené zimní přípravě odehráli dobrovičtí na půdě zachraňujícího se Nymburka potvrdili roli favorita a vyhráli zaslouženě.

Fotbalové počasí ikdyž trochu větrné přilákalo hezkých 170 diváků, ale fotbal moc krásy nepobral. Začátek zápasu byl z obou stran nervózní a nikdo nechtěl udělat chybu. V prvním náznaku první šance se ocitl už ve 3.minutě Zelinka po Klainově uličce, ale Zelinka od brankové čáry našel pouze náruč domácího brankáře. Ve 14.minutě sklepl Tomíček dlouhý míč na Nováka, ten si obhodil obránce podél lajny a nacentroval na Tomíčka,  který z jedné přestřelil. Domácí hrozili spíše sporadicky ze střední vzdálenosti, ale Bartoše vážněji neohrozili. Až ve 33.minutě po standardní situaci, kdy zahrával roh Michal Sedláček, Volf vracel polo nůžkami do skrumáže hráčů a k míči měl nejblíže Tomíček, který neměl problém skórovat - 0:1. Za deset minut nabídla hra brejkovou situaci, kdy Klain odkopem podél lajny našel nabíhajícího Tomíčka, který rychle přenesl hru na zcela volného Nováka, který střílel zcela osamocen lehce nad. Po zbytek poločasu byla hra rozkouskovaná.

Do druhého poločasu vlétli dobrovičtí jako uragán. Hned ve 46.minutě po dobrém presinku hráči vybojovali míč pro Tomíčka, ten potáhl míč a přenechal na nabíhajícího Nováka a jeho přízemní centr si srazil domácí obránce do vlastní sítě - 0:2. Poté domácí změnili trošku styl hry, ale kýžený efekt to nepřineslo. Ve 49.minutě zahrával Michal Sedláček volný přímý kop před vápnem přes zeď na Volfa, který sklepl na Zelinku a ten těsně minul domácí svatyni. Rychlý brejk v 54.minutě po odkopu Klaina na Nováka, který zatáhl míč po lajně naservíroval lahůdkový přízemní centr na zadní tyč na zcela volného Volfa, kterému v posledním okamžiku míč přeskočil nohu. V 64.minutě se ukázala spolupráce brácha na bráchu a rohový kop Michala Sedláčka usměrnil na přední tyči Marek Sedláček za záda gólmana - 0:3. Ve druhém poločase hrozil Nymburk pouze po standardních situacích. Jednu téměř proměnil Novák a mohl si tak dát vlastní gól, ale Bartoš jeho hlavičku lapil. V 84.minutě opět po standardní situaci se dostal k odraženému míči domácí Kotek, ale s jeho zblokovanou střelou si opět Bartoš poradil. Více toho utkání nepřineslo a sudí tak mohl ukončit utkání.

 

Za týden v sobotu 19.3 odehrají dobrovičtí od 15 hodin první domácí utkání s Kosoří.

 

Branky: 33. Tomíček, 46. vl. Krumpholc, 64. Marek Sedláček

 

FK Dobrovice - O.Bartoš(C) – Prskavec (66.Kopecký), Marek Sedláček, Pečínka, Klain - Novák, Kučera (77.Machů), Michal Sedláček (66.Kořínek), Zelinka (85.Macko) - Volf (77.Novotný) - Tomíček

SK Polaban Nymburk - Petrovič – Kotek(C), M. Novotný, Herčík, R. Novotný (44.Krušinský), Hobík, Wiehl, Nepovím, Drobný, Krumpholc (70.Ouředník), Hrdlička (46.Ruszó)

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: