A tým v domácí třetiligové derniéře zdolal na penalty Benešov

03.06.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Benešov 2:1 n. p. (0:1)

V sobotu 8. června se fotbalisté FK Dobrovice naposledy představili svým fanouškům na domácím hřišti v utkání České fotbalové ligy. Soupeřem jim byl soused ze středu tabulky, SK Benešov. A hosté rozhodně neměli v úmyslu dobrovickou třetiligovou derniéru domácím jakkoliv ulehčovat. Poprvé zahrozili již ve 3. minutě, když proti noze dostal přihrávku Švantner a zblízka zakončil placírkou těsně vedle. Pak ale už převzali iniciativu domácí a byli o něco lepším týmem. Ve 20. minutě měl dobrou příležitost Osvald, který zahrával přímý kop po faulu na Volfa z hranice pokutového území, ale bohužel pro domácí přestřelil nejen zeď, ale o dobré dva metry také břevno branky hostí. Ve 23. minutě elegantní průnik benešovského Švantnera mezi domácími zadáky vyústil v tečovanou střelu těsně vedle pravé tyče. Ve 27. minutě bylo na dobrovickém stadionu neveselo truchlivo. Jakub Vosáhlo parádně kopnutým přímákem z 20 metrů napnul síť a vyškolil tak domácí, kteří do té doby několik podobných a ještě lepších příležitostí zahodili.

V 56. minutě ale domácí dostali příležotost k vyrovnání. Davida Miškovského hostující hráči zastavili ve vápně nedovoloně a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se vydal přes celé hřiště domácí brankář Bartoš, který chladnokrevně umístil svou střelu k tyči a vyškolil hostujícího brankáře Rotbauera, který skákal na druhou stranu. V 63. minutě přišla největší Dobrovice za celý zápas. Klain vybojoval míč ve středu pole, ten pak putoval rychle z nohy na nohu přes Bernáta, Osvalda a Volfa až napravo k Petličkovi, který zblízka nepropálil Rotbauera. Ten skvělým zákrokem vyskřábl na roh. A protože se již další slibné příležitosti neobjevili ani před jednou brankou, utkání rozhodovali penalty. V těch se opět zaskvěl domácí Bartoš, který nejenže jednu penaltu chytil, ale dokonce i proměnil. Kromě Bernáta se trefili i všichni jeho kolegové, a protože hosté neuspěli hned dvakrát, zůstal bod navíc v Dobrovici. Domácí se tak se 3. ligou na svém trávníku rozloučili se ctí.

FK Dobrovice - SK Benešov 2:1 n. p. (0:1)

Branky: 56. Bartoš Ondřej (pen.) - 28. Vosáhlo Jakub

FK Dobrovice: Bartoš – Kühnel, Soběslav (29. Routek), Tvaroha, Klain – Petlička (66. Fotr), Žaloudek, Petrlák (46. Bernát), Osvald – Sodoma (46. Miškovský), Volf (79. Žižka)

SK Benešov: Rotbauer – Filip, Urban (82. Lupač), Pedro, Vosáhlo – Vrňák, Brokeš (74. Azilinon) – Hampl (88. Procházka), Srb (80. Lauricella), Zoubek (70. Sklenička) – Švantner

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: