Dobrovice - Převýšov 29.10.2016

02.10.2016 Kategorie: Tým A

V utkání desáté Dobrovice s šestým Převýšovem padly jen dvě branky a obě hned v úvodu. Ve dvanácté minutě se Kraják narážečkou se spoluhráčem dostal před Bartoše a lobem ho překonal. Dobrovice dokázala odpovědět takřka vzápětí. Dvě rychlé přihrávky vedly k přečíslení čtyři na dva, Valentovu střelu sice obránce stihl zblokovat, ale pouze k Volfovi, jehož první pokus ještě brankář Vízek vykryl, na dorážku už ale nedosáhl. Nadále se hrálo více méně vyrovnané utkání, v němž ani jedno mužstvo nemělo mnoho vyložených gólových příležitostí. Ve 20. minutě mohl jedné z nich být blízko Osvald, ale z přímého kopu ze slibné vzdálenosti trefil jenom zeď. Ve 35. minutě prošel zprava centr k Volfovi, jehož pohotovou hlavičku ze tří kroků vytěsil brankář na roh.

V 59. minutě byli hosté rádi, že si nevstřelili vlastňák, když po přímém kopu Hurky skončila hlavička jejich obránce na horní síti Vízkovy brány. Chvíli na to se na druhé straně hnal za vysokým balonem osamocený převýšovský útočník, Bartoš ale vyběhl a situaci s trochou štěstí vyřešil. V 73. minutě se po odvráceném rohu snesl do převýšovského vápna další centr a Vajgl měl zajímavou pozici ke střele, obránce se mu ale stihl do rány vložit. Závěr utkání byl snad ještě více než jeho předchozí průběh plný nepřesností. V poslední minutě základní hrací doby mohli hosté vyrovnaný duel strhnout na svou stranu. Míč z přímého kopu od rohového praporku prošel při zemi mezi několika domácími hráči až k nabíhajícímu soupeři, který ale z hranice malého vápna vysoko přestřelil.

Zápas dospěl k penaltovému rozstřelu. V něm všichni domácí exekutoři uspěli, druhý hostující pokus se ale nevešel mezi tyče a ten čtvrtý Bartoš zneškodnil. Dobrovice tak bere dva body a potřetí v řadě může slavit výhru. Ve vyrovnaném středu tabulky si o příčku pohoršila, ztrácí ale jen bod na páté místo a čtyři body na druhou příčku. V dalším kole si v sobotu před polednem zahraje na Vyšehradě.

 

FK Dobrovice - SK Převýšov 2:1 n.p.
Branky: 14. Volf - 12. Kraják
Sestava: Bartoš - Novák, Skuhravý, Lukáš, Tvaroha - Valenta (78. Miškovský), Munzar (62. Vajgl), Soběslav, Osvald, Hurka - Volf.

Fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: