Dobrovice - Králův Dvůr 7.9.2016

27.08.2016 Kategorie: Tým A

V horkém středečním odpoledni Dobrovice hostila Králův Dvůr, který v dosavadních domácích zápasech dvakrát porazila (vloni v ČFL 1:0, předloni v poháru 3:0). Tentokrát se jí ale tolik nedařilo.

Už ve třetí minutě poprvé inkasovala. Hosté zleva vlétli do vápna a modro-bílá obrana jen přihlížela podařenému ťukecu, v jehož závěru Hájek zblízka propálil Slavíka. Nadále se hrál oboustranně aktivní fotbal, hře ale ubližovaly nepřesnosti a také z nich pramenící fauly. Dobrovičtí jakoby se nemohli řádně soustředit. Častěji než obvykle ztráceli balony, několikrát se i v předfinální fázi špatnou přihrávkou sami připravili o nadějně se rodící příležitost. Ke střelám se dostali Březina, Volf či Valenta, žádná ale nebyla dost přesná nebo důrazná, aby Krška v bráně hostů vážně ohrozila.

A ve 26. minutě se hostům vyvedla další pohledná útočná akce. Zprava se míč dostal na střed, jeden z hostí patičkou oslovil spoluhráče Šlapáka a nejlepší králodvorský střelec úvodních kol zpoza vápna podruhé překonal Slavíka.

Hned na to vyhlásil sudí Váňa přestávku na doplnění tekutin a jen chvíli po ní se svěřenci trenéra Hejna vrátili do zápasu kontaktní brankou. Přímý kop ze třiceti metrů se ve vápně odrazil před nohy Marka Volfa a ten vstřelil svůj čtvrtý gól sezóny.

Ještě před pauzou byl dobrou příležitostí na dorovnání skóre přímý kop po faulu kousek za pokutovým územím Králova Dvora, žel exekutor Tvaroha o pár decimetrů přestřelil. Domácí se samozřejmě i po změně stran snažili o vyrovnání. Kolem šedesáté minuty si ale naopak dvě dobré šance připsali hosté. Eliáš obešel několik protihráčů a střelou z hranice vápna trefil Slavíka a chvíli na to Balšánek z přímého kopu zpoza vápna dokázal obstřelit zeď, o fous se ale nevešel mezi tři tyče. Domácí se až do konce nezbavili nervozity a chyb a přestože v některých pasážích dokázali držet hru na své útočné půli, vyloženou gólovku už si nevypracovali.

Králův Dvůr si tak z Města cukru odvezl všechny tři body a Dobrovice podruhé za sebou o gól prohrála. V sobotu se pokusí o reparát doma proti silným Zápům.


FK Dobrovice - FK Králův Dvůr 1:2

Branky: 30. Volf - 3. Hájek, 26. Šlapák

Sestava: Slavík - Novák (56. Šidlo), Lukáš, Soběslav, Tvaroha, Valenta, Hurka, Březina (32. Osvald), Vajgl (69. Boček), Volf (84. Munzar), Schubert (63. Bernát)

 

Fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice


Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: