Zasloužený postup do 1. kola MOL Cupu přes Štětí

03.08.2022 Kategorie: Tým A

SK Štětí - FK Dobrovice 3:6 (1:2)

Naši hráči po krátké letní přípravě vstoupili prvním ostrým zápasem na divizní soutěž k předkolu MOL Cupu ve Štětí, které v minulé sezóně hrálo divizní skupinu B, ve které se umístili na 7. místě se 45 body. Trenéru Murárikovi chyběl pouze Volf, Bičiště a Kořínek jinak byl kádr kompletní a připraven se porvat o postup do 1. kola, kde čekalo vítěze tohoto souboje FK Ústí n. Labem, ještě nedávno druholigový tým. První minuty zápasu patřily nám a drželi více míč na svých kopačkách. Domácí hrozili svými střílenými centry od postranních čar, ale obrana fungovala na jedničku. Po prvních 15 minutách převzalo otěže domácí a dostali naše hráče pod tlak několik standardními situaci a dalšími centry ze stran. V 17. minutě domácí poprvé ohrozili branku, ale Bartoš byl připraven. Dobrovičtí se dostali k prvnímu ohrožení branky ve 23. minutě, kdy  Kohout převzal míč od Nováka a vystřelil na Vondrku, který měl plné ruce práce s jeho střelou a musel vyrazit míč na roh. Za další 2 minuty postupoval Novák na brankáře, ale Obrtlík stihl včas zastavit Nováka s míčem. Ve 28. minutě ve středu hřiště uvolnil Michal Sedláček Kohouta, který postupoval sám na brankáře a dokázal ho překonat - 0:1. Domácí hráči a lavička se dožadovali ofsajdu, ale rozhodčí tuto situaci posoudil jinak. Za minutu bylo ještě lépe pro dobrovické, kdy využil Král díry v obraně a vyslal Nováka, který svůj únik proměnil placírkou k tyči mimo dosah Vondrky - 0:2. Za pět minut přišel další střílený centr z levé strany a Slanička předskočil Marka Sedláčka a usměrnil míč hlavou na vzdálenější tyč - 1:2. Tento stav vydržel dokonce poločasu. Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí a hned ve 47. minutě nechybělo mnoho a Petr minul jen těsně levou tyč Bartošovi branky po rohovém kopu. Ihned na druhé straně se dobře uvolnil Zelinka přes dva hráče, ale jeho střela na bližší tyč mířila těsně vedle. V 53. minutě přišla pohledná akce, kdy přes Boru, Kohouta až k Novákovi, který navedl míč na obránce a posunul na Michala Sedláčka vedle sebe, který si na velkém vápně míč zpracoval a poslal míč přesně k tyči a nedal šanci Vondrkovi - 1:3. Poté přišla pasáž, kdy si nevytvořil ani jeden z týmů žádnou šanci ke skórování. Až v 72. minutě přišla lahůdka, kdy prodloužený míč od Aleše Kohouta si našel Michal Sedláček a ranou z voleje z dobrých 30 metrů trefil šibenici a nedal šanci Vondrkovi - 1:4. Poté přišel výpadek v koncentraci hostů a během pár minut z rozhodnutého zápasu bylo o drama postaráno a domácí se dostali na dostřel jediné branky. Nejprve přišel centr v 75. minutě z pravé strany od J. Janovského, který přešel přes Pečínku a našel Slaničku, ten už neměl problém doklepnout míč do prázdné branky - 2:4. Za necelých pět minut přišlo ohrožení pro změnu z druhé strany, kdy Alberovský se uvolnil proti Klainovi a předložil míč pod sebe pro Beláka a překonal bezmocného Bartoše - 3:4. Dobrovičtí museli zase zapnout, aby utkání nešlo do prodloužení. V 83. minutě rohový kop Bory si srazil Vondrka v souboji o míč s Tomíčkem do vlastní branky - 3:5. Krátce před koncem řádné hrací doby vybojoval míč Herzán před vápnem a posunul na volného Nováka, který poslal míč do šibenice a upravil tak na konečných - 3:6. Rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec hrací doby a poté se dobrovičtí mohli radovat z postupu do 1.kola, kde přivítají na domácí půdě 17.8. od 17 hodin FK Ústí nad Labem. Přijďte podpořit naše hráče za postupem do 2.kola MOL Cupu.

 

SK Štětí - FK Dobrovice 3:6 (1:2)

Branky: 34., 75. Slanička, 79. Belák - 28. Kohout, 29., 88. Novák, 53., 72. Michal Sedláček, 83. Vondrka vlastní

FK Dobrovice: Bartoš(C) - Horák (59. Klain), Vrána, Marek Sedláček, Pečínka - Novák, Bora, Král (46. Kučera), Michal Sedláček (72. Tomíček), Korec (46. Zelinka) - Kohout (72. Herzán)


SK Štětí: Vondrka - Kovařík (83. Kalous), Obrtlík (C), Polák, Vacek (83. Lukáš Janovský) - Jakub Janovský, Mešič, Vokoun (78. Čada), Slanička, Malý (46. Alberovský)- Petr (62. Belák)

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: