Výhrou v Kutné Hoře jsme se posunuli na první místo tabulky!

22.09.2014 Kategorie: Tým A

Vítězstvím v Kutné Hoře se mohli Dobrovičtí poprvé v tomto ročníku posunout do čela tabulky, a to se jim také skutečně podařilo, přestože se museli obejít bez Marka Volfa a podruhé ve dvou zápasech neproměnili penaltu.

Utkání začalo poměrně opatrně, první větší příležitost si ale připsal Miškovský, když si naopak kutnohorský obránce počínal neopatrně při spolupráci se svým gólmanem. Dobrovický kapitán obral protihráče o míč a z ostrého úhlu zacílil mezi tyče, brankář Stehno ale dokázal špičkami prstů zasáhnout. Na druhé straně si až po více než půl hodině hry připsal první větší příležitost ex-dobrovický Křelina, který postupoval zprava sám na Bartoše, ale jeho nedůraznou a nepřesnou střelu vyhlavičkoval stoper Homola.

Po změně stran nejprve Šídlo na zadní tyči těsně nedosáhl na Rudolfův křižný pas, v 61. minutě už se ale hostům zadařilo. Patočka vybojoval míč, předal jej vlevo Osvaldovi, naběhl si před bránu a spoluhráčův centr uklidil do sítě. Branka popudila domácí ofenzivu a chvíli se hrálo od vápna k vápnu. Bartoše prověřila pěkná střela ze střední vzdálenosti, na druhé straně střídající Synek nezužitkoval další Osvaldův centr, když jej na přední tyči srazil mimo brankovou konstrukci.

Klid na dobrovické kopačky měla přinést 65. minuta. Nahravač Osvald vysunul uličkou Miškovského, kterého domácí brankář zastavil až faulem. K nařízené penaltě se postavil Homola, podobně jako Vajgl proti Dvoru Králové ale neuspěl, když gólman vystihl směr jeho střely. Tento moment vrátil domácí do sedla a Dobrovické mohl přijít pěkně draho, Veselého hlavičku z těsné blízkosti ale Bartoš zastavil perfektním instinktivním zákrokem.

Jednobrankové vedení vydrželo Dobrovickým až do závěrečného hvizdu, vítězstvím se posunuli na první místo tabulky, o skóre před Benátky. V dalším kole přivítají v sobotu 27. září fotbalisty FK Náchod.

 

Sparta Kutná Hora - FK Dobrovice 0:1

Branka: 61. Patočka

Dobrovice: Bartoš - Golovko, Homola, Váňa, Šídlo - Rudolf (83. Kubelka), Patočka, Osvald (90. Bém), Vajgl (88. Vodička) - Suk (55. Synek), Miškovský (79. Cigánek).

Kutná Hora: Stehno – Skokan, Franc, Schwarz, Čapek – Vácha (86. Hačka), Frejlach, Vančura, Veselý – Křelina (80. Filipec), Antoš

Rozhodčí: Paták – Mudra, Pastyřík

Diváci: 205

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: