Rozhovor s trenérem A týmu Petrem Hejnem

09.01.2019 Kategorie: Tým A

1) FK Dobrovice se v jednu chvíli pohyboval na špici tabulky. Čím si to vysvětlujete? Bylo to kvalitní přípravou, tím, že kluci hráli nad své možnosti, dobrým losem nebo něčím dalším?

To, že jsme se až do 13. kola pohybovali na prvních třech příčkách tabulky, bylo dle mého názoru způsobeno souběhem několika okolností. Za prvé byl náš tým před začátkem sezóny posílen šesti novými hráči (Dařina, Malý, Novák, Petlička, Petrlák a Sodoma), kteří do týmu přinesli vyšší herní kvalitu než pět odcházejících hráčů, kteří na vlastní přání nebo z důvodu výkonnosti nechtěli dále v Dobrovici působit (Dědek, Schubert, Sedláček, Pelyak a Jakubec).  Za druhé se nám v přípravném období podařilo sestavit základní sestavu, kterou jsme v prvních kolech podzimu stabilizovali a tím hráči získali psychickou a herní pohodu. Za třetí jsme velmi dobře vstoupili do sezóny, kdy v prvních šesti kolech jsme pětkrát vyhráli, jednou prohráli na desítky a tím jsme získali 16 bodů. V dalších kolech se nám dařilo držet domácí neporazitelnost. V devíti domácích utkáních jsme prohráli pouze jednou a to s týmem Loko Vlatavín. Za čtvrté byla škoda, že nám v posledních šesti kolech chybělo z důvodu zranění až pět hráčů, z nichž čtyři patřili do základní sestavy. Myslím si, že to byla asi hlavní příčina zisku pouhých šesti bodů v posledních šesti kolech podzimu. Asi i proto jsme opustili pozice nejvyšší a sestoupili na konečné páté místo. Zde musím konstatovat, že pátá příčka po podzimní části soutěže, v třetí nejvyšší soutěži v republice, je nejlepším umístěním v historii dobrovického fotbalu.

2) Kde vidíte reálné umístění, na co má současný kádr?
Na tuto otázku se mi velmi těžko odpovídá, protože konečné umístění našeho týmu bude závislé na mnoha faktorech. Soutěž ČFL bude čekat v nadcházejícím ročníku reorganizace a ještě dnes nevíme přesně, jak vedení FAČRu vše udělá. Měly by být dvě ČFL a počet týmů by měl být snížen na avizovaných 16. Kolik bude padat týmů je otazníkem a musíme se snažit obsadit příčky co možná nejvyšší. Nechci nyní mluvit o tom, jak těžká je jarní část soutěžního ročníku, ale pevně věřím tomu, že my všichni v týmu uděláme maximum, abychom se v konečné tabulce umístili co nejvýše.

3) Kdo z hráčů Vás nejvíce překvapil, ať už negativně či pozitivně?
Snad mě omluvíte, když nebudu říkat konkrétní jména. S některými hráči pracujeme od července, což znamená cca pět měsíců, a dle mého názoru to je krátká doba na to, abychom byli zcela korektní v jejich hodnocení. Zároveň musím také říci, že někteří hráči nedostali ještě tolik herních příležitostí, aby nás o svých kvalitách mohli přesvědčit. Statistiky hráčů Petličky (4 góly a 4 gólové přihrávky), Petrláka (5 gólů a 1 gólová přihrávka) a Sodomy (6 gólů a 2 gólové přihrávky), nás přesvědčili o jejich ofenzivních schopnostech. My jsme za to velmi rádi, neboť právě pro tyto ofenzivní schopnosti náš tým před začátkem soutěže posílili. S výkony hráčů, s kterými spolupracujeme dlouhodoběji, jsme byli víceméně spokojeni. Víme totiž, jak je složité udržet si vysokou herní výkonnost v průběhu celého hlavního podzimního období, a to se jim většinou dařilo.

4) Hodně jste stavěl Davida Miškovského, přitom hodně lidí už si myslelo, že bude na ČFL pomalý. Co Vás k tomu vedlo?
David patří jednoznačně mezi naše nejzkušenější hráče. Je to jediný dobrovičák, který kdy hrál ČFL (pokud pominu jedno utkání Františka Kortuse, který nastoupil v loňské sezóně na Vltavíně, kdy jsme měli oba brankáře na marodce). Pro Davida byla veliká škoda, že Dobrovice nehrála ČFL v době jeho nejvyšší výkonnosti. Jsem přesvědčen, že by patřil k nejlepším útočníkům v soutěži. Dnes je mu 34let, hraje ČFL šestým rokem a i nyní patří mezi velmi platné hráče našeho týmu. Co je pro něj nejdůležitější, je to, že se musí udržovat v dobrém zdravotním stavu. Pokud bude zdravý a bude moci absolvovat tréninkový proces, pak věřím, že bude pro tým platný i v nadcházejících letech. Jsme rádi za to, jakým srdcařem David je a že ho v týmu máme.

5) Jak bude vypadat posilování kádru v zimní přestávce? Vidíte nějaké nadějné hráče v dorostu, kteří by mohli doplnit áčko?
My bychom chtěli posílit tým na dvou postech, kde si myslíme, že nás tlačí bota. Jak ale bude posilování týmu vypadat, bude závislé na tom, kolik hráčů nám odejde. Dnes víme, že chtějí odejít zatím jen dva hráči. Jeden má nabídku z 2. ligy. A druhý chce odejít buď do Rakouska, nebo do naší 2. ligy, kterou mu hledá jeho agent, neboť si myslí, že u nás nedostal tolik příležitostí, jak by se na jeho kvality slušelo. Zde bych chtěl říci, že nemám velkou radost z toho, že nás někteří hráči chtějí opustit. Pokud ale mají nabídku z vyšší soutěže, pak jim nikdo z nás nebude bránit a my budeme moci být pyšní, že jsme se podíleli na výchově hráče, který může a hraje vyšší soutěž. Takto to máme v klubu nastavené, neboť si myslíme, že je to pro český fotbal a pro hráče samotné, nejlepší. Byl bych rád, kdyby tomu tak bylo i v jiných klubech, protože víme, jak je těžké přivést k nám hráče z nižší soutěže v době, kdy není volný přestupový termín. Zatím jedinou dorosteneckou nadějí se jeví Martin Kopecký. U něj bychom chtěli, aby se zapojil do zimní přípravy s A-týmem. Pak už bude záležet jen na něm, jak danou příležitost uchopí. Myslíme si, že je to po dlouhé době odchovanec Dobrovice, který by v budoucnu mohl hrát ČFL. Ideální by bylo, abychom mužstvo posílili tak na jednom až dvou postech, ale to je pouze naše zbožné přání. Neboť je zřejmé, že fotbalový život to přináší trochu jinak a my se o tom pravidelně již několik sezón přesvědčujeme. Do budoucna budu rád, pokud se nám tým podaří stabilizovat a tím fluktuaci hráčského kádru minimalizovat.

6) Jaké jsou Vaše cíle pro jaro soutěžního ročníku 2018/19?
Mé, potažmo naše cíle v jarní části s. r. 2018 – 2019 jsou, jak už bylo výše řečeno, takové, že se chceme v konečné tabulce umístit co možná nejvýše. Pro nás je ale současně velmi důležité říci, že tohoto cíle bychom chtěli dosáhnout cestou kvalitního herního výkonu, kdy chceme předvádět naším věrným divákům atraktivní, útočný a především konkurenceschopný herní styl. Prostě chceme hrát tak, abyste vy, diváci, měli radost z předvedené hry a abyste mohli z našich utkání odcházet spokojeni.

Nyní mi dovolte, abych udělal to, co jsem udělat dosud nestihl. Tímto bych chtěl poděkovat hráčům za jejich předvedené výkony v uplynulé podzimní části soutěže. Poděkování patří také realizačnímu týmu A mužstva, vedení fotbalu, všem funkcionářům a dobrovolníkům, kteří svou činností podporují dobrovický fotbal.

Velké poděkování patří hlavnímu sponzorovi, společnosti Tereos TTD a.s. a všem dalším sponzorům, bez kterých by fotbal v Dobrovici mohl jen těžko existovat. Na koho nechci a nesmím zapomenout, a komu samozřejmě patří mé velké poděkování, jsou naši věrní fanoušci, kteří nás dokážou podporovat při domácích utkáních, ale nejen při nich. Jsou pro nás velkou oporou a moc si jejich přízně vážíme.            

A na úplný závěr mi dovolte, abych vám všem popřál do nového roku pevné zdraví, spokojenost v osobním a profesním životě a hodně úspěchů.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: