První zimní přípravné utkání dobrovickým hrubě nevyšlo

17.01.2019 Kategorie: Tým A

FK Mladá Boleslav - FK Dobrovice 10:1 (6:0)

Prvoligový sok měl proti Dobrovici po celý zápas převahu, kterou dokázal vyjádřit deseti góly.  Na střeleckých hodech se podílelo osm mladoboleslavských fotbalistů, z nichž Jelínek, Tulio, Pech, Tvaroh a Ewerton se trefili poprvé v dresu FK Mladá Boleslav.

Ráz utkání ovlivnily tři góly v úvodních osmi minutách, když se ve 2. minutě výstavní bombou do pravého ružku trefil Tulio, o tři minuty později Ladra zužitkoval přesnou přízemní ranou Ewertonovu kolmou přihrávku a dobrovickou hororovou osmiminutovku završil Pech, který využil Matějovského uvolnění a technickým obloučkem překonal dobrovického brankáře Dařinu. Boleslavští přehrávali Dobrovici především přesnou kombinací, kterou jim ulehčovala značná nedůslednost dobrovických fotbalistů.  Ve 34. minutě dobrovický obránce Tvaroha podrazil uvnitř šestnáctky Matějovského a nařízenou penaltu jistě proměnil Takács. Ve 37. minutě boleslavský Tvaroh odcentroval do soupeřova malého vápna, ovšem Pechovo zakončení skončilo na pravé tyči a následnou dorážkou Ewerton trefil bránícího protihráče. Ve 39. minutě boleslavský útok zakončil Tvaroh střelou podle brankáře Dařiny. Ve 41. minutě se boleslavským fotbalistům nepovedl rohový kop, ovšem zůstali u míče a přetažený centr napálil z rohu brankoviště Jelínek k pravé tyči, kam se dobrovický gólman nepřemístil včas.

Také v druhém poločase měli Boleslavští výraznou herní převahu. Hráli s chutí a neustálým pohybem s přesnými přihrávkami měli dění na hřišti pod kontrolou. A přidali další čtyři góly. V 50. minutě Haškův rohový kop usměrnil Valenta hlavou do dobrovické branky. V 52. minutě o sobě dali vědět také dobrovičtí, když zahrávali svůj první roh, v 59. minutě se potom ke střele z dálky odhodlal Petrlák, boleslavký gólman Stejskal si ale s jeho pokusem snadno poradil. V 65. minutě po Ladrově centru Rudzan z plného běhu rázným volejem těsně minul dobrovickou branku. V 66. minutě Rudzanův centr Ladra usměrnil do sítě nebojácnou hlavičkou před pozdě reagujícím brankářem Dařinou. V 67. minutě se i Dobrovic dočkala čestného brankového úspěche. Chvilkové polevení domácích potrestal Fotr. Další dva góly už padly zase do dobrovické branky. V 77. minutě Ladrovu přihrávku proměnil v gól Jelínek a v 84. minutě povedenou spolupráci Ladry s Jelínkem zakončil úspěšnou střelou z malého vápna Ewerton.

FK Mladá Boleslav - FK Dobrovice 10:1 (6:0)

Branky: 5. a 66.  Ladra, 41. a 77. Jelínek, 2. Tulio, 8. Pech, 34. Takács (z pokutového kopu), 39. Tvaroh, 50. Valenta, 84. Ewerton - 67. Fotr

FK Mladá Boleslav: Šeda (46. Stejskal) - Tvaroh (46. Hašek), Hájek, Chaluš, Tulio (46. Rudzan) - Matějovský (46. Valenta), Takács - Pech, Ewerton, Jelínek - Ladra.

FK Dobrovice: Dařina - Tvaroha, Soběslav, Routek, Klain - Žaloudek, Osvald - Fotr, Volf, Bernát - Sodoma. Střídali Malý, Petrlák, Zelinka, Vaigl.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: