První místo jsme bezpečně uhájili

29.09.2014 Kategorie: Tým A

Dobrovice začala před vlastními příznivci zostra a už v 1. minutě se ve velké příležitosti objevil Miškovský. V šestnáctce se k němu odrazil balon, dobrovický kapitán jej ale trefil nedůrazně a nepřesně. Náchod zahrozil ve 13. minutě, jeho přečíslení 3 na 2 zakončoval Korba tísněn Homolou, Bartoš se prostřelit nenechal. V 17. minutě se před obráncem do Rudolfova centru šikovně vložil Miškovský, trefil ale břevno, od kterého se míč odrazil půl metr před brankovou čáru.

Dobrovická aktivita a převaha byla korunována až 5 minut před pauzou. Synek obral Kábrta, Bohuslavovi udělal kličku a přízemní střelou z hranice vápna otevřel skóre. Záhy mohl zvýšit Miškovský po Osvaldově prostrčení, tváří v tvář Balážovi ale znovu neuspěl.

Do druhého dějství vlétli domácí stejně jaře jako do toho prvého. Neuběhla z něj ani minuta, Rudolfův míč zprava Náchodští odvrátili jen nalevo k Šídlovi, do jeho centru se sice vložil gólman Baláž, ideálně tím ale namazal volnému Miškovskému, který byl gólem odměněn za svou pracovitost.

Výborný vstup do druhé půle paradoxně trochu ublížil dobrovickému výkonu, pod dojmem rychle nabytého dvoubrankového vedení se stal poněkud bohorovným. Několik nebezpečných situací před Bartošovou bránou nebylo domácím dostatečným varováním, a tak v 52. minutě po centru Simona snížil Novotný. Ještě hůře by s Dobrovickými bylo, kdyby Bartoš efektním zákrokem nevyrazil Novotného přímák ze šibenice, a kdyby jej chvíli poté na brankové čáře nezastoupil Váňa.

To už se ale domácí probrali a náchodský tlak rázně uťali. S hlavičkou Synka po dlouhém autu si ještě Baláž reflexivním zákrokem poradil, krátce na to už ale byl na stejného útočníka krátký. Akci Rudolfa, který zprava pronikl do vápna, a jehož přihrávku za sebe patičkou prodloužil Osvald, totiž Synek zakončoval takřka do prázdné brány. Jen dvě minuty na to ztratili Balážovi souputníci na půli hřiště míč, Osvald vysunul za obranu střídajícího Volfa a ten náchodského brankáře mazáckým lobem překonal počtvrté.

Výrazné vítězství udrželo Dobrovici o skóre v čele před Benátkami, které však nápodobně zvítězily o 3 góly. V dalším kole zajíždí reprezentanti města cukru na půdu třetího Letohradu. Hraje se v sobotu 4. října od 16 hodin.

Stanislav Chmela

 

FK Dobrovice - FK Náchod 4:1

Branky: 41. Synek, 46. Miškovský, 67. Synek, 69. Volf - 53. Novotný

Dobrovice: Bartoš - Golovko (75. Bém), Váňa, Homola, Šídlo - Rudolf, Patočka, Osvald (71. Cigánek), Vajgl (68. Vodička) - Miškovský (60. Volf), Synek (82. Suk)

Náchod: Baláž - Moravec, Bohuslav (78. Biedermann), Kábrt, Punar - Novotný, Simon, Vejprava (46. Petr), Malý (72. Koiš) - Korba, Rompotl (64. Plšek)

Rozhodčí: Šedivka - Drábek, Starý

Diváci: 150

 

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: