FK OEZ Letohrad - FK Dobrovice

29.09.2012 Kategorie: Tým A

Ačkoli postavení v tabulce hovořilo ve prospěch Dobrovice, tým z města cukru si byl dobře vědom síly Letohradu, který poslední dvě sezóny strávil v ČFL a letos doma ještě neprohrál. Středočeši proto pod Orlickými horami vsadili na trpělivou hru ze zabezpečené obrany a na rychlé protiútoky.

Tomu odpovídal průběh utkání. Letohradští si sice od počátku drželi územní převahu, na jejich gólové příležitosti by však domácím fanouškům za celý zápas vystačily prsty jediné ruky a ještě by jim zbylo na nějaký ten hanlivý posunek. Hned ve 4. minutě se domácí dostali k nadějnému přímému kopu, využít jej však nedokázali. První větší šanci si vypracovali v 17. minutě, s Kabourkovou střelou z vápna si však Bartoš v bráně poradil.

Hosté se v první půli dostali pouze k několika neškodným centrům a ke dvěma přímým kopům, Cigánek však fotbalovou nádheru z minulého týdne nezopakoval. Dobrovická obrana pracovala bez chyb a Letohradské držela v uctivé vzdálenosti od Bartošovy brány až do 39. minuty. Největší domácí příležitost zápasu přišla, když se po Bírově střele a následném závaru dostal míč k osamocenému Kabourkovi, kterého však skvěle vychytal Bartoš.

Ani druhý poločas nepřinesl mnoho krásy. Bartoš zlikvidoval střelu z úhlu Kaila a proti nepřesnému pokusu Sekela zasahovat ani nemusel. Snaha o dobytí hostující obrany se měnila v křeč a domácí zadní vrátka zůstávala stále častěji a častěji nedovřená. Vše vyvrcholilo v 87. minutě. Hosté ukořistili míč po špatně rozehraném autovém vhazování, bleskově rozehráli na Ansumu, ten upláchl domácímu stoperovi a po sedmé v sezóně skóroval. Opaření domácí by si hned v další minutě nechali vstřelit ještě druhý gól, tentokrát ale Ansuma z brejku trefil pouze tyč.

Slovo trenéra Jiřího Marušky: „Do Letohradu jsme jeli s respektem, ale zároveň s odhodláním bodovat. Podle předpokladu nás čekal těžký soupeř a to Letohrad potvrzoval od první minuty.
Chtěli jsme hrát trpělivě ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých brejků. To kluci splnili a soupeře nepustili do žádné větší šance. Jedinou šanci soupeře skvěle vyřešil Ondra Bartoš.
Soupeř byl nervózní, otevřel obranu a tím nám poskytl dostatek prostoru na rychlé protiútoky. Z jednoho takového se Musa dokázal prosadit. Kluky musím pochválit za trpělivý a soustředěný výkon, kterému nescházela fotbalová kvalita.“

V Letohradu tak zvítězila pevná obrana nad nedůrazným útokem. Trojice Mšeno, Dobrovice, Kutná Hora na třetím až pátém místě se vzdálila středu tabulky a na rozdíl jediného bodu dotáhla na druhý Dvůr Králové. Suverénem soutěže zůstávají Jirny, které v příštím kole zavítají do Dobrovice. Domácí se pokusí stát prvním, kdo letos jirenské obere o body. Fanoušci se mohou těšit nejen na známé dobrovické hvězdy, ale také na ex-ligisty v dresu hostí (Marek Kincl, Miroslav Obermajer, David Zoubek, Jaromír Jindráček a další). Zápas začíná v sobotu v 16 hodin.

Stanislav Chmela

FK OEZ Letohrad 0:1 FK Dobrovice A
Volšík – Kříž, Vaniš, Strasmeier, Vyskočil – Štěpán (60‘ Brendl), Bíro, Macek, Kail – Sekel Martin, Kabourek (73‘ Faltus) Diváků:
300
Bartoš – Tuma, Mrvík, Vladyka, Zbončák (60‘ Boško) – Bým, Gába (84‘ D. Miškovský), Patočka, Cigánek – Mrklas (53‘ Beran), Ansuma
ŽK: Vaniš, Bíro
Branka: 87' Ansuma; ŽK: Mrvík, Vladyka, Cigánek

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: