Čtyři góly orámovaly 90 minut převahy

23.09.2013 Kategorie: Tým A

Železnobrodský nováček divize se v Dobrovici ani nestačil rozkoukat, a už prohrával o dva góly. Ve čtvrté minutě Osvald ve středovém kruhu obral o míč chybujícího protihráče, vyslal na zteč Miškovského, který bráněn jediným zbývajícím obráncem ihned přihrál Froňkovi a ten si s brankářem Kordíkem bezpečně poradil střelou k tyči. Hned po rozehrávce hosté znovu ztratili míč, do rozhozené obrany vlétl Cigánek, opět dostal míč od Osvalda a opět se tváří v tvář Kordíkovi nezmýlil.

Bývalý asistent mladoboleslavského prvoligového trenéra Josef Hloušek měl tuze mnoho důvodů k nespokojenosti s výkonem svého mužstva a k radosti mu nepřidalo ani zraněním vynucené střídání gólmanů. Okének v obraně se jim objevilo ještě několik, třeba jako v 11. minutě, kdy měl Osvald na výběr hned ze tří spoluhráčů, z nichž každý by po jeho přihrávce šel sám na bránu, nebo jako ve 34. minutě, kdy se dokonce sám na vystřídavšího gólmana Kopala řítil domácí stoper Lukáš. Žel tato ani žádná jiná akce prvního poločasu už gólem neskončila a domácí výběr i přes svou převahu chvílemi působil jakoby ukolébán brzkým dvougólovým vedením. Hosté si jedinou významnější příležitost připsali až v poslední minutě prvé půle, když domácí obrana sice odvrátila jejich rychlou akci, ale do odraženého míče se na hranici velkého vápna opřel záložník David Hloušek a vyprášil Kanavalovy rukavice.

Druhá půle pokračovala tam, kde prvá skončila. Domácí hráči měli převahu a předváděli rychlé, nebezpečné útočné vpády. Diváci tleskali Cigánkovi, který se efektně položil do Golovkova centru, jeho přesnou volej ale Kopal kryl. Hosté prezentovali pěkný centr Hlouška a hlavičku Holečka, které chybělo trochu přesnosti. V 63. minutě pálil pěkně z první Novák, jeho střelu Kopal vyrazil na roh a po nĕm se Lukáš probojoval k hlavičce, které scházely centimetry. Hosté kousali jen bezzubĕ. Zmohli se na nepřesnou hlavičku Holečka po pĕkném Hlouškovĕ centru, a na ještĕ vychýlenĕjší Hartlovu střelu z kraje vápna.

V 80. minutě byl napravo u rohu faulován Golovko, nařízený přímý kop sám rozehrál a Lukáš přesnou hlavičkou k tyči zvýšil náskok Dobrovice. Největší příležitost druhé půle si hosté připsali tři minuty poté, po přímém kopu Maryška, který Kanaval tak tak vytěsnil na tyč a obrana pak měla plné nohy práce s odkopnutím balonu do bezpečí. Definitivní podobu dostalo skóre v 88. minutě. Všemu předcházela přihrávka Golovka Boškovi do osamoceného úniku. Boško trefil tyč a Golovko byl po odehrání faulován. Přímý kop rozehrál střídající Jílek, jeho míč prošel skrumáží, nalétl na něj Boško a hlavičkou ho uklidil do sítě.

Dobrovice zaslouženě zvítězila a posunula se na třetí příčku. V sobotu 28. září ji čeká duel na půdě dalšího nováčka, farmy prvoligového Baumitu v Jablonci nad Jizerou.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice 4:0 TJ FK ŽBS Železný Brod
Kanaval - Novák, Lukáš, Váňa, Bém - Golovko (87. Jílek), Patočka, Osvald (87. Vladyka), Cigánek (76. Kořínek) - Miškovský (70. Boško), Froněk (82. Tuma) Diváků:
280

Branky: 4. Fronĕk, 5. Cigánek, 82. Lukáš, 88. Boško

celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: