Hořká tečka za vydařeným podzimem

18.11.2013 Kategorie: Tým A

Fotbalová Dobrovice má důvod slavit – druhé místo po polovině divizní soutěže je jejím historicky nejlepším výsledkem. Radost z úspěchu ale pořádně zkalilo poslední podzimní utkání. „Chvíli po zápase jsem byl ve smrti. Slušně řečeno jsme se o výhru připravili vlastními hrubými chybami.“ láteřil spravedlivě rozhořčený trenér Petr Hejno.

Souboj s předposledním celkem tabulky, nováčkem z Vysokého Mýta, měl být jednoznačnou záležitostí. Domácí ještě letos na své půdě neprohráli a bodovou ztrátu jim přivodila jen bezgólová remíza se silným Dvorem Králové. Do Vysokého Mýta se pustili zhurta a nezkušený host se mohl o fotbalovost snažit sebevíc, míče ale mnoho čichnout nedostával. Poprvé byl blízko inkasované brance při Miškovského hlavičce, která se však pouze otřela o břevno. Skóre tak otevřel až Vajgl, který se ve 22. minutě natlačil před dva obránce a ve skluzu do sítě usměrnil Osvaldův centr.

První gól měl domácí uklidnit, místo toho se záhy rozčilovali, když neúspěšně reklamovali stažení Miškovského v malém vápně. Pět minut před koncem půle se domácí dožadovali rohového kopu, pomezní ale situaci viděl jinak, a když záhy hlavní sudí v rychlém sledu přešel dva nevybíravé zákroky hostujících hráčů, vyslechl si od dobrovického kapitána Lukáše ne příliš vhodně formulovanou výzvu ke zvýšení kvality svého výkonu. Ten si věc vyložil po svém a Lukáše poslal předčasně do kabin.

Nevyužití velkých gólových příležitostí, které si poté Dobrovice i v deseti dokázala vypracovat, označil Hejno za stejné, ne-li větší chyby, jako Lukášův zkrat. Hostující gólman si šťastně poradil s Boškovou hlavičkou i s Vladykovou volejí z těsné blízkosti, Golovkova hlavička zamířila těsně nad jeho břevno, a když na něj mohl Boško jít zcela sám, patrně ve snaze o překvapivý lob jen vysoko přestřelil. V 74. minutě hostující hráč stojící ve zdi odvrátil Vajglův přímý kop raději rukou než obličejem, penalta se ale nepískala a místo toho se prosadili hosté. Dlouhý nákop prošel až k nikým nehlídanému Kopeckému a hosté vcelku nezaslouženě srovnali skóre. Kromě této příležitosti, kterou jim vytvořila chybou domácí obrana, si v přesile vypracovali pouze několik pěkných střel ze střední vzdálenosti a situaci z 82. minuty, kdy netakticky vyběhlého a obloučkem překonaného Bartoše zastoupil před brankovou čarou Novák.

Mezi tři tyče už nezamířila ani hlavička Radka Miškovského na konci rychlého dobrovického brejku těsně před koncem utkání a soupeři se rozešli smírně. Dobrovice už nemohla přijít o výtečnou druhou příčku, remízou se ale její ztráta na vedoucí Novou Paku zvýšila na 5 bodů. „Velká škoda ztráty bodů v domácím prostředí s tak lehkým soupeřem.“ shrnul vše trenér Hejno.

Stanislav Chmela

Dobrovice: Bartoš - Novák, Lukáš (41. Č.K.), Vladyka, Bém - Golovko, Váňa, Osvald (81. Miškovský R.), Vajgl - Miškovský D. (46. Cigánek), Froněk (51. Boško)

Vysoké Mýto: Černík – Pecháček, Kráčmer, Živný, Žák – Krpata (85. Dvořák), Ráliš, Kopřiva, Matula (76. Valášek) – Krátký (52. Sklenář), Kopecký

Branky: 22. Vajgl – 77. Kopecký

Diváků: 180

Rozhodčí: Šimeček – Teuber, Kyncl

 

foto Martina Mikulíková

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: