Poprvé na jaře doma se Dobrovickým dařilo, Trutnov si odvezl čtyřku

15.03.2014 Kategorie: Tým A

Dobrovice dala rychle zapomenout na nevydařený vstup do druhé poloviny soutěže. Poprvé na jaře se před vlastními fanoušky představila proti třináctému Trutnovu, který na rozdíl od předešlého soupeře, pardubického béčka, nemohl vyrukovat s druholigovým kádrem. Navrch proto měli Dobrovičtí. Hned ve druhé minutě si na centr Miškovského naběhl Osvald, z první ale bránu netrefil. Vyšlo to až o 10 minut později po chybě hostů. Froněk uzmul jejich nepřesnou malou domů a těsně před gólmanem přehrál balon před zívající bránu, kde již měl Miškovský snadnou úlohu.
I nadále se hrálo v obranné půli hostů a Kanaval v domácí bráně měl dlouhou chvíli. Druhým gólem neskončil náběh Miškovského těžícího z míče za obranu od Osvalda, Froňkova teč ostrého centru po ťukeci Patočky s Golovkem, ani Golovkova hlavička po centru Vajgla, která na brankové čáře trefila jinak již bezmocného trutnovského gólmana. Podruhé se zadařilo až ve 32. minutě, kdy Froněk kolmicí za obranu oslovil Vajgla a jeho přízemní centr uklidil do brány opět Miškovský.
Stejný hráč se ve druhé půli přičinil také o třetí změnu skóre, když byl po další chybě hostující obrany faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Froněk. Poslední gól přidal střídající Křelina, nováček v dresu s logem cukrovaru, který sice úspěšně zakončil svůj brejk, při střele si ale natáhl stehenní sval. Jeho nucené střídání však bylo z pohledu domácích jedinou kaňkou zápasu.
Příští sobotu Dobrovice zajíždí na půdu Rapidu Liberec a za dva týdny ji čeká domácí šlágr jara proti vedoucí Nové Pace, která jen remízovala v Náchodě a její propast již zvolna připomínající náskok na čele tabulky se snížil na šest bodů.

Stanislav Chmela


Dobrovice: Kanaval - Novák, Vladyka, Váňa, Tuma - Golovko, Patočka, Osvald (45. Cigánek), Vajgl - Miškovský (64. Křelina, 84. Bartoš), Fronĕk (70. Boško)

Trutnov: Šťastný - Křižovič, Horák, Makovský, Tobiáš - P. Doubic, Kamitz, Kovář (80. Bednářík), P. Holubec - Čech (69. Bönisch), Hejna (59. Groer)

Branky: 11. a 31. Miškovský, 51. Fronĕk z pen., 82. Křelina

Diváků: 150

Rozhodčí: Brož (Mrkáček, Poživil)


Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: