Náchod odjel s prázdnou, Picava drží druhou příčku

04.11.2013 Kategorie: Tým A

Nevydařené svitavské utkání museli Dobrovičtí povinně odčinit domácí výhrou nad třináctým Náchodem. To jim zpočátku svazovalo ruce a nohy. Drželi sice častěji míč, leč nepřesné a uspěchané útočné pasy ve spojení s obranou soupeře vysunutou až na půlící čáru znamenaly, že kloudná příležitost dlouho ne a ne přijít. Naopak, ve 4. minutě po rohovém kopu, hlavičce a teči těsně před Kanavalem na přední tyči měli štěstí, že balon zamířil mimo jejich bránu.

Domácí se ale nervozity postupně zbavili. Ve 22. minutě vyslal Patočka z 25 metrů jedovku, která mířila na střed brány, ale hostující Baláž měl co dělat, aby ji zkrotil. Minutu na to se balon po sérii rychlých přihrávek dostal k Tumovi, jeho centr prodloužil hlavou Miškovský, Osvald vrátil míč do vápna Vajglovi a ten z úhlu parádním angličanem otevřel skóre.

Nadále se hrálo převážně na středu hřiště. Diváky přizvedl ze židlí hlavně rychlý výpad Béma, který zachytil dlouhý Váňův nákop, natlačil se před obránce a zboku pronikl do vápna, jeho rána ale pouze prosvištěla pokutovým územím až do autu. Pár minut před pauzou se v další šanci vyloupl Vajgl, ale z místa, odkud vstřelil úvodní gól, tentokrát bez přípravy vypálil hodně nepřesně.

Do druhé půle hosté vystřídali hned dva hráče a zvýšili snahu o vyrovnání, takže se hra častěji přelévala ze strany na stranu. Balážovu bránu ostřelovali Vajgl a několikrát střídající Boško. V 58. minutě vysunul Boška Patočka, ten vrátil před bránu, ale Miškovský ve skluzu těsně nedosáhl. Hosté se ozvali v 70. minutě nepřesnou střelou Simona a především v minutě 76., kdy hlasitě reklamovali nastřelenou ruku Golovka, stojícího krok před hranicí vápna. Minutu na to neuhlídali Cigánkův přímý kop, který propadl k Boškovi a ten hlavičkou přidal kýženou pojistku.

V 81. minutě vystihl aktivní Boško nepovedenou malou domů, místo střely přihrál na bok Golovkovi, ten už mu před zívající bránu nevrátil a sám ji netrefil. Pět minut před koncem si hosté krátkým tlakem vypracovali dva nebezpečné přímé kopy a především velkou šanci Vrabce, jehož teč z těsné blízkosti ale Kanaval výtečně pokryl.

V 87. minutě se hosté nechali překvapit na krátko rozehraným rohovým kopem, Cigánek po lajně pronikl do vápna a dal pod sebe Vladykovi, jeho rána ale nepronikla houští těl. Rychlý přechod hostí do útoku zhatila jejich ztráta, míč se přes Boška a stopera Lukáše vrátil Vladykovi a ten zblízka pod padajícím gólmanem uzavřel skóre na 3:0 pro domácí.

Dobrovice se drží na druhém místě, 3 body za vedoucí Novou Pakou a již 6 bodů před třetím Turnovem. Předposlední podzimní kolo ji v neděli 10. listopadu zavede na hřiště Kutné Hory.

Stanislav Chmela


FK Dobrovice 3:0 FK Náchod
Kanaval - Novák, Lukáš, Váňa, Bém - Tuma (36. Golovko), Patočka, Osvald (70. Cigánek), Vajgl (86. Jílek) - Miškovský D. (82. Vladyka), Froněk (56. Boško) Diváků:
130
Baláž – Moravec, Kudláček, Kábrt, Nejman – Simon (80. Vrabec), Bohuslav (46. Srkal), Strnad, Malý – Rompotl, Plšek (46. Petr, 67. Vejprava)
23. Vajgl, 77. Boško, 88. Vladyka


foto Martina Mikulíková

celá fotogalerie na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: