Efekt Hejno! Dobrovice po čtyřech porážkách pod novým trenérem porazila třetí Zápy

13.05.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Zápy 2:1 (1:1)

FK Dobrovice na jaře nepředváděla dobré výkony, v posledních čtyřech kolech nepoznala nic jiného než porážku, a tak se po necelém roce s trenérským postem v městě cukru musel rozloučit trenér Sedláček. Na jím uvolněnou trenérskou židli se posadil Petr Hejno, který Dobrovici vedl tři sezony právě před Sedláčkem a dovedl ji do ČFL. Hejno přebral Dobrovici ve složité situaci, když byla jen dva body od sestupových vod, a navíc ji v 27. kole čekaly silné Zápy, aktuálně třetí tým třetiligové tabulky a mužstvo, které Dobrovice ještě nikdy neporazila.

Začátek utkání se nesl podle papírových předpokladů, do prvních náznáků šance se dostávali zápští a ve 24. minutě měl jejich první obrovskou šanci Jelínek, který ale naštěstí pro domácí těsně netrefil branku gólmana Dědka. Ve 30. minutě zahrál po Tvarohově bombě hostující Svoboda ve vápně rukou a domácí dostali možnost zahrávat pokutový kop. K tomu se postavil kanoýr Volf a penaltu proměnil, i když hostující gólman vystihl směr jeho střely. Hned ve 32. minutě ale mohlo být vyrovnáno, když domácí obrana zapomněla na Pitáka, jeho pokus ale gólman Dědek vyrazil na roh. Ve 38. minutě se Zápy ale už vyrovnání dočkaly. Václav Svoboda výborně rozehrál přímý kop a Patrik Růžek přesnou hlavičkou překonal domácího brankáře, který byl proti jeho zakončení bez šance. Ve 43. minutě agilní Svoboda hezky obstřelil zeď, jenže Dědek byl u tyče včas a vyrazil míč před sebe. Hosté pak ve vzniklém závaru faulovali a přišli o míč. První poločas tak skončil remízou. Dobrovičtí působili jako pokropení živou vodou a předváděli výrazně lepší výkon než v posledních kolech, kdy to kolikrát vypadalo, že je fotbal ani moc nebaví.

Ve druhém poločase hra ztratila tempo, přibylo nepřesnotí a bojovalo se hlavně mezi oběma vápny. Dobrovičtí se soustředili především na branění nadějného výsledku, což se jim dařilo výborně, protože hosty k ničemu nepouštěli. A v 85. minutě se dobrovický stadion otřásl nadšením v základech. Marek Volf si našel prostor v šestnáctce a po Tvarohově vymazlené uličce se trefil po zemi přesně k tyči. Hostům už zbývalo do konce zápasu minimum času s výsledkem něco udělat a už se jim to ani do závěrečného hvizdu nepodařilo.

Dobrovice tak po čtyřech porážkách v kritické chvíli zabrala a poprvé v historii silné Zápy porazila. Třetí tým ČFL se ve druhé půli k ničemu nedostal, domácí si počkali trpělivě na šanci a tu i proměnili. Zaslouženě si tak mohli užít aplausu domácích fanoušků. Trenér Hejno zažil vítěznou obnovenou premiéru na dobrovické střídačce, ještě ho ale do konce ročníku čeká spousta práce, protože tabulka ČFL je velmi vyrovnaná a dobrovičtí mají těžký los.

FK Dobrovice - SK Zápy 2:1 (1:1)

Branky: 30. Volf Marek (pen.), 85. Volf Marek - 38. Růžek Patrik

FK Dobrovice: Dědek – J. Novák, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr, Krystan (84. Žaloudek), Osvald (86. Sedláček), Bernát (64. Miškovský, 78. Schubert) – Volf, Kostka (68. Peljak).

SK Zápy: Frydrych – M. Novák, Duben, Růžek, Jablonský – Jelínek, Svoboda, Eliáš, Zoubek – Piták (67. Hron), Putz.

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání nalezente zde.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: