Dva zápasy jako noc a den ve dvou dnech

15.07.2013 Kategorie: Tým A

V sobotu sehrálo áčko vydařený a pohledný zápas se starším dorostem Mladé Boleslavi na hlavním prvoligovém stadionu. Dobrovice se všemi potenciálními posilami v sestavě zvítězila 1:0.

V neděli pak následovalo utkání předkola Poháru České Pošty proti Nové Pace. Hrálo se na dobrovickém tréninkovém hřišti. Zatímco Nová Paka již nastupuje posílena o hráče Nového Bydžova, protože oba týmy se sloučily pod hlavičkou prvního, ale v zázemí druhého zmíněného klubu, nový dobrovický trenér Petr Hejno si musel vystačit s hodně okleštěnou sestavou. Žádná ze zamýšlených posil ještě pochopitelně nemohla nastoupit, ale chybělo také mnoho známých tváří. Hostující hráči dosud nemají podepsané registrace, proto chyběli Kanaval a Lukáš, nehrál ani Gába a také Ansuma, přičemž se svým exotickým miláčkem se dobrovické publikum bude muset pravděpodobně rozloučit již natrvalo, protože ten nečekaně spolupráci s klubem ukončil a údajně si hledá lukrativnější angažmá.

Hned po několika minutách musel navíc ze hřiště odstoupit Patočka se zraněným stehenním svalem a do hry šel jediný náhradník, Radek Miškovský, který za hlavní tým nastoupil po více než roce. A ani Kořínek, Boško a Bým toho v poslední době za áčko mnoho nenahráli. Zdaleka ne jen tito hráči však byli vinni tím, že dobrovická snaha trpěla značnou těžkopádností a nepřesností. Hosté hráli jednoduše a využívali chyb domácího mužstva. V 15. a 20. minutě skóroval Bastin. Poté sice Dobrovice docílila branky, pro ofsajd však nemohla být uznána. Macháček tak po půl hodině hry zvýšil na rozdíl tří gólů. Až ve 34. minutě Dobrovice snížila hlavičkou Tumy po rohovém kopu. Poločasový výsledek však jako poslední upravili opět hosté, Blažej si na konci rychlé akce tváří v tvář Bartošovi poradil.

Hned z kraje druhé půle se ve velké šanci objevil Radek Miškovský, hostující gólman Ottmar ale vytáhl perfektní zákrok. Picavě se konečně alespoň chvílemi dařilo soupeře přidržet v jeho obranné půli, efekt se však dlouho nedostavoval a Jílkova hlavička po centru Čecha byla opět zneškodněna dobrým zákrokem brankáře. Korunu všemu nasadil v 77. minutě Boško zbytečným faulem na půli hřiště, za který uviděl druhou žlutou kartu. Hosté přesilovku záhy proměnili gólem Vaníčka a Dobrovici tak porazili až nečekaně jasným výsledkem 5:1.

 

FK Dobrovice 1:5 1. FK Nová Paka
Bartoš - Jílek, Vladyka, Bým, Patočka (R. Miškovský) - Kořínek, Tuma, Čech, Cigánek - Boško (77' Č.K.), D. Miškovský Diváků:
Ottmar (70' J. Vaníček) – Žalman (60' Tomeš), Ptáček, Faitl, J. Vaněk (60' Kordík) – Tlustý (60' O. Vaníček), Věchet, Rozsévač, Blažej – Macháček, Bastin.
Branka: 34' Tuma
Branky: 15' a 20' Bastien, 30' Macháček, 38' Blažej, 78' O. Vaníček

Stanislav Chmela

 

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: