Dva body vykřesali na poslední chvíli!

13.05.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovice měla po celé utkání územní převahu, po jedné z mála zajímavých útočných akcí soupeře ale inkasovala a potom dlouho marně dobývala jeho branku.

V šesté minutě musel Bartoš ven z vápna, aby odkopl míč před dotírajícím Žákem, a jeho odkop s podporou silného větru málem zaskočil Tetoura v protější bráně. Záhy po rohovém kopu tvrdě vypálil Vajgl, trefil ale jen zábradlí za brankou. V 15. minutě prošel benešovský exligista Laštovka zleva až do pokutového území a jeho centr vyboxoval Bartoš jen k nohám Kučaby, který z voleje poslal míč do sítě. Tento moment zásadním způsobem určil další vývoj zápasu. Hosté se už do ničeho nehnali a domácím se nedařilo jejich dobře organizovanou obranu překonat.

Šance nebo přinejmenším jejich náznaky ale Dobrovičtí měli. Volf vysunul Osvalda a Tetour měl hodně práce, aby byl u míče dřív a definitivně zachránit situaci musel až skluzující obránce. Po Březinově centru hlavičkoval Miškovský a po přímáku Osvalda zkoušel Volf dorazit balon do sítě netradičně hrudníkem. Osvald potom prověřil Tetourovu pozornost z ostrého úhlu a po hrubce benešovského Skopce běželi Volf s Miškovským sami na Tetoura, Volf ale tutovku zazdil tragicky nepřesnou přihrávkou. V závěru půle se připomněli i hosté, Kučabovu přízemní střelu ale Bartoš, ač s obtížemi, vykryl.

V 52. minutě se po chybné rozehrávce hostí uvnitř jejich pokutového území dostal k míči Osvald, proti jeho střele musel Tetour vytáhnout výborný zákrok a Novákova dorážka skončila nad břevnem. Chvíli na to měli domácí hodně štěstí, že z čista jasna podruhé neinkasovali. Bartoš se vložil do dlouhého rohového kopu, ale namazal tak Laštovkovi, který hlavičkou trefil břevno! Dobrovičtí kontrovali střelou Krystana po pěkné kombinaci kolem vápna, Tetour vyrazil před sebe a Vajgl mohl doklepnout do prázdné, kdyby v nejdůležitější chvíli nepodklouzl. V 66. minutě poslal Osvald kolmici do brejku Volfovi, střela z mírného úhlu se nevešla mezi tyče. Vzápětí šel sám na brankáře i Just, ale nevystřelil včas a obránce ho zblokoval.

Času na vyrovnání kvapem ubývalo. Lukáš volejem z malého vápna přestřelil. Přes několik hlaviček se balon dostal k Osvaldovi, který napálil tyč Tetourovy brány! Hru opustil zraněný Volf, nahradit ho musel asistent trenéra Kalíšek. Ten se ale nakonec dvě minuty před koncem přimíchal k vyrovnání! Po jeho centru šel míč přes několik hráčů k Šidlovi, jehož střelu z úhlu Tetour jen vyrazil a Sodoma doklepl za brankovou čáru!

Penaltový rozstřel začal pro domácí nadějně, když benešovský Laštovka napálil břevno. Dobrovičtí stopeři Váňa a Soběslav ale neuspěli a hosté získali mečbol! Jenže Turkův pokus Bartoš vyrazil a Večeřa vůbec netrefil bránu, takže Osvald rozhodl o zisku druhého bodu pro Dobrovici. Ta je devátá a třetí liga pro ni pokračuje v sobotu před polednem v Písku.

 

FK Dobrovice - SK Benešov 2:1 n.p.
Branky: 88. Sodoma – 15. Kučaba
Dobrovice: Bartoš – Novák (73. Šidlo), Lukáš, Váňa, Vajgl – Rudolf (46. Krystan), Soběslav, Osvald, Březina (46. Just) – Miškovský (59. Sodoma), Volf (84. Kalíšek).
Benešov: Tetour – Braný, Žák (48. Turek), Brejcha, Večera, Čapek (90.+1 Cvrček), Vopat, Laštovka, Kučaba (70. Šumský), Zákostelský, Skopec.
Rozhodčí: Makovička – Rejžek, Hrkal. Diváci: 180.

 

Fotogalerie na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: