Dobrovice - Dvůr Králové

09.03.2013 Kategorie: Tým A

O fotbalové Dobrovici se v zimní pauze mluvilo i psalo hlavně kvůli plánovanému přestupu Tomáše Řepky. Z toho však pro zatím sešlo a k prvnímu mistrovskému utkání jara nastoupila Dobrovice v takřka totožném složení, v jakém končila podzim. Jedinou výjimkou byl záložník Jiránek, který se vrátil z půlročního hostování v Benátkách nad Jizerou a nastoupil na pravém kraji obrany. Na stoperu stále chyběl za červenou kartu pykající nejlepší trenér Mladoboleslavska Martin Mrvík, stejně potrestaný Gába již nastoupit směl.

Za prvního jarního soupeře byl Dobrovici přisouzen Dvůr Králové. Hráči po podzimu čtvrtého celku divize C přijeli do Picavy s defenzivní taktikou. Domácí tým nechali kombinovat, snažili se držet hru na středu hřiště a čekali na soupeřovu chybu. Dříve, než se jí dočkali, udělali jednu sami. Z hloubi pole přišel nákop za obranu, Ansuma po něm nehlídán vystartoval, vyběhnuvšího brankáře Ulrycha lehce přehodil a skóroval do prázdné brány. Svou jedenáctou trefou sezóny se osamostatnil na čele tabulky střelců divize C.

Styl hry obou mužstev se brankou nezměnil. Naopak, Dobrovice se záhy objevila v dalších slibných šancích. Čech trefil z první po Ansumově centru pouze v tu chvíli šťastného Ulrycha, Ansumovi zase chyběla setina vteřiny, aby dokázal Cigánkův lob usměrnit mezi tyče v tu chvíli již překonaného gólmana. Až ve 23. minutě přišla první řádná příležitost hostí. Klazar šel sám na domácího brankáře Bartoše, uspět však nedokázal. Závěr poločasu patřil jasně domácím, hosté chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí, se štěstím se však dokázali udržet jediný gól na dostřel.

Úvod druhé půle se nesl v podobném duchu. V 63. minutě našel Patočka dlouhým nákopem Ansumu, ten na pár metrech přesprintoval hostujícího obránce, ale jeho rána skončila ztečována na rohu. A poté se již domácí mohli radovat z druhého gólu. Cigánek rozehrával, Patočka hlavou skóroval.

Až po hodině hry a po dvou gólech v síti soupeře se hra vyrovnala. I v této pasáži zápasu si však více šancí připisovali domácí. Ansuma šel již po několikáté sám na gólmana a několik dalších slibně se rozvíjejících akcí ztroskotalo na jeho známém fotbalovém sobectví.

V 83. minutě pak přišel pro domácí nejsmolnější okamžik. Jeden z dobrovických namazal protihráči přímo do běhu a Bým, zaskakující za vykartovaného Mrvíka, musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Ani v deseti už pro Picavu nebyl problém dohrát utkání a díky třem bodům tak poskočila na šesté místo tabulky. Horší to však může být v příštím kole ve Svitavách, kde se velmi pravděpodobně bude muset obejít bez obou zmíněných stoperů a dobrovičtí fanoušci si tak možná ještě úpěnlivěji představí Tomáše Řepku v modrobílém dresu.

 

FK Dobrovice 2:0 TJ Dvůr Králové n. L.
Bartoš - Jiránek, Bým (83' ČK), Vladyka, Zbončák - Cigánek (90' Kořínek), Gába, Patočka, Čech (60' Mrklas) - Miškovský D., Ansuma (87' Hnízdo) Diváků:
200
Ulrych – Podolník, Kruliš, Rejl, Ježek – Kilevník (81' Marks), Fejk, Moník, Čenovský – M. Otradovský (66' Samler), Klazar
Branky: 9' Ansuma, 63' Patočka

Stanislav Chmela

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: