Dobrovičtí znovu prohráli venku, tentokrát nestačili na Vltavín

04.06.2018 Kategorie: Tým A

FK Loko Vltavín - FK Dobrovice 2:1 (1:0)

V utkání 30. kola ČFL nastoupili dobrovičtí fotbalisté na hřišti vltavínské lokády, která jako jediná stačí tempu vedoucí Chrudimi a jako jediná má ještě reálnou šanci vyhrát celou soutěž a postoupit tak do druhé ligy. Bylo tak nad slunce jasné, že dobrovické fotbalisty nečeká jednoduché utkání. Hosté navíc řešili problémy v bráně, když při při zranění obou gólmanů musel nastoupit osmatřicetiletý František Kortus, který poslední mistrovské utkání odchytal v září 2015 za dobrovické béčko v 1. A třídě! Už před dvěma týdny byl po zranění Ondřeje Bartoše dopsán na soupisku a z lavičky kryl kolegu Dědka v Králově Dvoře. Na Vltavíně už ale musel do branky, kde dostal překvapivě přednost před stabilním brankářem béčka Abelovským.

Kortus si první zákrok připsal ve 14. minutě, kdy nadvakrát zlikvidoval střelu domácího Maioneho z malého vápna. V 17. minutě měli dobrou příležitost hosté. Bernát krásně zpětnou přihrávkou nabil Kostkovi, jehož výstavní střela zpoza velkého vápna proletěla jen centimetry nad brankou Vltavínu. Ve 26. minutě šli domáci do vedení. Po rohu zůstali domácí v tlaku, Maione si naběhl do pokutového území a předložil před bránu ideální přihrávku, kterou na dlouhou nohu usměřnil za Kortusova záda Pejša. Ve 28. minutě kvůli úmornému vedru nařídil hlavní sudí přestávku na občerstvení. Po té se vrátili na hřiště živější dobrovičtí fotbalisté. Ve 30. minutě vyslal krásnou střelu Radek Žaloudek, domácí brankář ale bravurním zákrokem zabránil míči směřujícímu do šibenice překročit brankovou čáru.

Ve 2. poločase se s utkáním snažili dobrovičtí fotbalisté něco udělat a byli o trochu lepším týmem, ale v 71. minutě inkasovali podruhé. Pejša udržel míč na velkém vápně a přihrál Schindlerovi, ten posunul na Ondřeje Šípka a jeho výstavní technická střela napnula síť v horním růžku Kortusovy brány. V 81. minutě hosté přeci jen utkání zdramatizovali, když Osvald rozběhl na pravém křídle Adama Fotra a jeho krásný centr napálil zblízka o tyč do sítě Pavel Bernát. Dobrovici se ale již ani nepodařilo dostat do závěrečného tlaku. Největší šanci závěru utkání tak měli domácí. Nádherná střela domácího Schindlera do zadní šibenice na začátku dvouminutového nastavení ale jen umožnila veteránu Kortusovi blýsknout se úžasným zákrokem.

FK Loko Vltavín - FK Dobrovice 2:1 (1:0)

Branky: 26. Pejša Petr, 71. Šípek Ondřej - 81. Bernát Pavel

FK Loko Vltavín: Koblenc – Tichý, Rada, Hovorka – Eichler (58. Láncz), Šípek, Valíček (74. Macháč), Abena, Schindler – Maione (63. Todorovič), Pejša (90. V. Kostka)

FK Dobrovice: Peljak, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr, D. Kostka (77. Schubert), Osvald, Žaloudek, Bernát (85. Vajgl) – Volf (87. Sedláček)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkán naleznete zde.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: