Dobrovičtí vyfasovali od druholigového Hradce sedmičku

30.01.2019 Kategorie: Tým A

FC Hradec Králové - FK Dobrovice 7:0 (3:0)

V sobotu 26. ledna se dobrovičtí vydali do Vrchlabí, kde zakončoval své zimní soustředění druholigový Hradec Králové. A utkání za náročných zimních klimatických podmínek na velmi kluzkém povrchu nedopadlo pro dobrovické fotbalisty vůbec dobře.

V úvodu duelu se hrál z obou stran opatrný fotbal, ve kterém měl jasnou převahu Hradce Králové. První branka byla k vidění již v 10. minutě, když se Leibl prosmýkl na levé straně, nacentroval na volného Jakuba Šípka a ten poslal balon do brány. O dvě minuty později přišel opět centr z levé strany, dobrovický brankář míč nezachytil a zcela osamocený Kopečný se nemýlil a zvýšil na 2:0. Další gólový zásah si připsal velmi aktivní Michal Leibl, který překonal ležícího gólmana Stalo se tak v 17. minutě po nabídce od Ďurděviče. Votroci se do konce prvního poločasu prosadili ještě jednou, byl to opět Leibl. Nicméně branka nebyla sudím uznána, když se v duchu fair play přiznal sám autor branky ke hře rukou.

I ve druhém dějství pokračoval velmi zodpovědný výkon svěřenců kouče Zdenka Frťaly, který byl výrazně podpořen i střelecky. V 50. minutě se do statistik zapsal střídající René Kropáček, když se zbavil obránce a nekompromisně zavěsil. O čtyři minuty později centroval z pravé strany Mahr, následně vypálil Firbacher, odražený kulatý nesmysl vrátil před bránu Leibl, kde se již napodruhé pěknou ranou prosadil Filip Firbacher. Hezký moment byl k vidění i u druhého zásahu Michala Leibla, jenž osamocený pálil v 59. minutě přesně k tyči. Dobrovičtí byli v těchto fázích utkání již zcela odevzdaní a jejich jediným cílem bylo hlídat velké vápno. Votrokům to ovšem problémy nedělalo, jak ukázal v 71. minutě Jiří Kateřiňák. Jeho krásně technicky kopnutý přímý kop z 22 metrů zaplul do sítě a upravil skóre již na 7:0. V 74. minutě Jirka Kateřiňák vystřídal, ale již ho nikdo na zasněženém hřišti nenahradil. Černobílý tým si tak mohl nacvičit a vyzkoušet i hru v oslabení.

FC Hradec Králové - FK Dobrovice 7:0 (3:0)
Branky: 9. Šípek, 11. Kopečný, 17. a 59. Leibl, 50. Kropáček, 54. Firbacher, 72. Kateřiňák.

FC Hradec Králové:  Ottmar (46. Vízek) – Kopečný (46. Finěk), Kvída (46. Martinec), Plašil, Urma – Jukl (46. Kropáček) – Šípek (46. Mahr), Kateřiňák, Černý (46. Soukeník), Leibl – Ďurděvič (46. Firbacher).   

FK Dobrovice: Bartoš - Novák (25. Malý), Routek, Murárik (70. Studený), Vajgl - Valenta (65. Zelinka), Žaloudek, Petrlák, Osvald, Bernát (65. Klain) - Volf (35. Miškovský, 70. Sodoma)

V dalším přípravném utkání se přestaví FK Dobrovice v sobotu 2. února od 11:00 hodin opět na hřišti druholigového soupeře, když nastoupí proti MFK Chrudim.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: