Dobrovičtí v Lysé potvrdili roli favorita a dotáhli se tak na lídra

28.03.2022 Kategorie: Tým A

Lysá n. Labem - FK Dobrovice 0:3 (0:2)

Dobrovičtí určitě měli respekt k Lysé, ikdyž se nachází na chvostu tabulky KP. Její výkon proti Velimi byl velice dobrý a dobrovičtí tak museli myslet i na zadní vrátka. Dobrovice ale vstoupila do utkání aktivně a Lysá nepodala výkon přibližující se tomu proti Velimi. Dobrovičtí hráči měli hodně prostoru v prvním dějství a tak si vytvářeli mnoho šancí z křídelních prostorů. Už ve 3.minutě dlouhý balon Marka Sedláčka sklepl Kopecký pro Volfa a ten vysoko přestřelil. V 6.minutě kopali hosté standardní situaci, ke které se postavil Michal Sedláček a vyzkoušel pozornost Rathouského. O pět minut později po kombinaci na levé straně přenesl Kučera dlouhým balonem na pravou stranu, kde Novák vracel před bránu, ale míč ukryl do svého náručí opět brankář domácích. Ve 14.minutě se dostali domácí k prvnímu náznaku šance, ale Kocmich svým včasným vyběhnutím skočil Křížovi pod nohy a sebral mu míč. V 16.minutě už bylo pro Dobrovici veseleji, když Kučera dlouhým pasem vybídl Nováka, ten v souboji prodloužil na Volfa, který se zbavil stopera a prostřelil brankáře - 0:1. Ve 23.minutě po pěkné akci na pravé straně Nováka s Volfem, kdy druhý jmenovaný našel přizemním centrem Kopeckého, který nadvakrát neprostřelil domácí hradbu těl, ale k odraženému míči se dostal Kučera, který nádherně z voleje vystřelil z velkého vápna a navýšil tak vedení na 0:2. Ve 25.minutě stojí za zmínku střela domácích zpoza vápna se kterou si bez problémů poradil Kocmich. O minutu později zahrávali domácí standardní situaci z dobré vzdálenosti, ale netrefili zařízení. Ve 30.minutě zkoušel Kopecký štěstí po individuální akci, ale mířil těsně vedle. Po zbytek poločasu si domácí žádnou šanci nevytvořili a hosté nepřesně zakončovali. Do druhého poločasu chtěli dobrovičtí utkání rozhodnout co nejdříve a přidat třetí gól,ale domácí zlepšili pohyb a byli rozhodně aktivnější než v poločase prvním. Za zmínku stojí až 65.minuta rychlé přenesení hry na Korce, který našel centrem Kopeckého, ale jeho střela šla vedle. Největší šanci domácích v druhém poločasu přišla po dlouhém autovém vhazování, kde k odraženému míči se dostal Kříž a jeho hlavičku vytěsnil Kocmich na tyč. V 78.minutě se hosté konečně dočkali kýženého gólu, Vrána rozehrál středem na Miškovského, který míč pouze pustil na Tomíčka a ten v souboji přetlačil domácího stopera a chladnokrevně zakončil na zadní tyč - 0:3. Dokonce utkání se už nic zajímavé neudálo, a tak si dobrovičtí odvezli zaslouženě 3 body.

 

TK Slovan Lysá n. Labem - FK Dobrovice 0:3 (0:2)

Branky: 18. Volf, 24. Kučera, 79. Tomíček

FK Dobrovice - Kocmich - Prskavec, Sedláček Marek(C), Vrána, Klain - Novák (59. Korec), Kučera, Zelinka (89. Zvěřina), Sedláček Michal (70. Tomíček), Kopecký (73. Miškovský D.) - Volf

Lysá n. Labem - Rathouský – Hanke (59. Choura), J. Kříž, Müller, Vránek (69. Machka), Pokorný (46. L. Novák), Poborský, D. Novák, Veselý, Ryšánek (70. Brabec), T. Kříž.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: