Chystá se duel kanonýrů divize C

15.03.2013 Kategorie: Tým A

Svitavy jsou stejně jako Dobrovice letošními nováčky divize C. Jádro týmu ze 17-tisícového města na východní straně historické hranice Čech a Moravy tvoří několik velmi kvalitních hráčů, například střelec Ivo Svoboda, který má na kontě přes sto prvoligových duelů, nebo Michal Belej, futsalový reprezentant. Do divize vstupovaly posíleny o neméně zkušeného trenéra Pulpita, ten však již po polovině podzimu získal angažmá u Baníku Ostrava. Nového hlavního stratéga pak Svitavy podepsaly až během zimní pauzy, stal se jím Zbyněk Zbořil, dosud známý především fanouškům MSFL či moravských divizních soutěží. Čtyřicetiletý lodivod svému mužstvu předepsal nový herní styl a rozestavení. Zdůrazňuje okamžitý přechod do útoku ihned po získání míče, kombinaci v postupném útoku, sprintové náběhy ze stran a časté zakončování. Kromě kouče tým posílilo také několik hráčů, z nichž tři již nastupují v základní sestavě.

 

Už v přípravě se obměněnému mančaftu poměrně dařilo, jasně porazil například třetiligový Žďár nad Sázavou či lídra divize E z Mohelnice, celkem nasbíral pět výher a tři prohry. A především dokázal uspět i minulý víkend v prvním mistrovském utkání. Na půdě pardubického béčka zvítězil 1:0 a posunul se na 5. místo tabulky. Hlavně v první půli však svitavští hodně kazili a svůj den neměl ani týmový kanonýr Ivo Svoboda, který spálil dvě velké šance, gól nedal a dobrovického Ansumu tak nechal osamostatnit na čele tabulky střelců divize C.

Dobrovice v jarní premiéře taktéž brala tři body, doma 2:0 porazila Dvůr Králové. Kaňkou na úspěšném vstupu do jarní fáze byla červená karta stopera Býma. Za vyloučení z konce podzimní části soutěže stále pyká jeho kolega stoper Mrvík a obsazení postu vedle kapitána Vladyky je tak velkou nepříjemností. Poměrně široký kádr naštěstí stále ještě nabízí několik možných řešení. Které nakonec trenér Maruška zvolí a zda s ním dokáže proti Svitavám zopakovat podzimní domácí výhru, to se dozvíme tuto neděli od 15 hodin na svitavském stadionu. Autobus odjíždí z Dobrovice v 11 hodin a všichni fanoušci jsou srdečně zváni!

Stanislav Chmela

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: