SK Viktorie Jirny - FK Dobrovice

14.04.2013 Kategorie: Tým A

Viktorie Jirny, jasný lídr divize C, na svém trávníku již 5 let neprohrála a 3 roky neztratila ani bod! Soupiska klubu, který již 5x odmítl postup do ČFL a nadále vytrvale „šikanuje“ divizní soupeře, je tvořena převážně bývalými ligisty a hráči druholigové střížkovské Bohemky a mužstvu je navíc velmi často připisována značná přízeň rozhodčích. Na tuto půdu Dobrovice zajížděla v situaci, kdy měla jen 4 body náskok na zónu sestupu. Přestože po příchodu trenéra Stannera se výsledky mužstva zlepšily, to stále nepodávalo nijak oslnivé výkony.

Picava se opět musela obejít bez pochroumaného Zbončáka, tentokrát jej v základu nahradil Jílek a v útoku se od počátku představil Mrklas namísto Boška. Domácím stále chyběl Kincl, i přesto bylo na jejich hře od počátku znát zkušenosti a jistotu a do utkání vlétli pěkně zostra. Hned v první minutě jen těsně překopli bránu. Nervózním, ale odhodlaným dojmem působící hosté si první šanci připsali v 5. minutě, gólman Štěpnička musel na zem kvůli střele Cigánka. V 7. minutě vysunul Patočka Ansumu, ten měl ke střele daleko a ta tak mířila metr nad. Domácí měli více ze hry, zdařile kombinovali a dobrovickou obranu udržovali v neustálé permanenci. Ve 13. minutě si na ní vynutili roh, k tomu se postavil bývalý ligista Jandzik a míč zakroutil přímo do brány!

 

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice.

Vstřelená branka nepřinesla výraznou změnu hry. Dobrovice ohrožovala domácí bránu občasnými střelami ze střední vzdálenosti, jako byla ta Patočkova z 28. minuty k levé tyči, domácí se rychlými kombinacemi dostávali k nebezpečným standardkám. Někdy je získávali i po dosti sporných rozhodnutích sudího Dobrého, třeba jako ve 30. minutě, kdy jim stačilo, aby se Jandzik zády natlačil na Vladyku a svalil se na zem.

Po pauze bylo znát, že hosté pookřáli a začali se více tlačit za vyrovnávacím gólem. Objevila se dokonce souvislá několikaminutová pasáž hry, kdy se domácí museli pouze bránit. Kýžená šance však dlouho nepřicházela. Trenér Stanner pak posílil útok nahrazením Patočky Miškovským. A odvážný krok se mu brzy vyplatil. V 56. minutě ještě nováček na hřišti ve vápně nedoběhl Mrklasův prudký křižný míč, v 65. minutě ale potáhl po levé straně, vystřelil a míč skončil za zády domácího gólmana!

 

 

Zaskočení Jirenští pak sice navýšili útočnou aktivitu, o to více prostoru se však otevíralo hostujícím forvardům, kteří si tak okolo 72. minuty vypracovali dvě obrovské šance. Nejprve Cigánek přetavil Ansumův důraz v kolmici do běhu Gábovi, který však osamocen tváří v tvář gólmanovi poslal míč 2 metry nad. A podruhé Cigánek postupoval sám, předal do druhé vlny Miškovskému, ten však domácího strážce svatyně neprostřelil.

 

 

Zatímco v 83. minutě se po ostrém zákroku na pronikajícího Cigánka nepískalo, na druhé straně hřiště standardek stále postupně přibývalo. Dobrovice však rovnovážný stav díky dobře organizované obranné hře udržela a v poslední minutě hrací doby si naopak připsala poslední velkou příležitost. Ansuma po Čechově centru z pravé strany hlavou trefil břevno. Hned poté sudí zápas ukončil.

Dobrovičtí fanoušci, kteří se mezi několika domácími počtem rozhodně neztratili, a díky hlasitému fanklubu byli po celý zápas na stadionu patrnější, oslavili přerušení tříleté jirenské domácí hegemonie. Zatímco první poločas ještě patřil domácím, druhý vyhráli hostující hráči nejen na góly, ale přesvědčivě i na vyložené šance. Dobrovice nečekaným bodovým ziskem navýšila náskok na zónu sestupu na 5 bodů. Zároveň je ve vyrovnaném středu tabulky stále nadosah i vytyčené 5. místo – také od něj ji dělí 5 bodů.

Stanislav Chmela

 

SK Viktorie Jirny 1:1 FK Dobrovice

Diváků:
Kanaval - Jiránek (88' Bým), Vladyka, Lukáš, Tuma - Cigánek, Gába, Patočka (55' Miškovský D.), Jílek - Ansuma, Mrklas (79' Čech)
Branka: 13' Jandzik
Branka: 65' Miškovský

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: