RMSK Cidlina Nový Bydžov - FK Dobrovice

02.05.2013 Kategorie: Tým A

Dohrávka odloženého zápasu 28. kola v Novém Bydžově byla hodně důležitá hlavně pro domácí. Dva zápasy před koncem soutěže ztráceli 4 body na záchranu a potřebovali tudíž zvítězit.

Zápas proto začali s velkým odhodláním, a hnáni třemi stovkami diváků, šli ve 20. minutě do vedení. Kanaval v bráně hostí sice dokázal míč po rohu vyboxovat, jenže hned z první mu jej pod břevno vrátil stoper Matějka. A o pět minut později mohli dokonce své vedení pojistit, ale z 20 metrů trefená tyč odrazila balon zpět do hřiště. Aktivitou hýřící domácí hráči nedovolovali hostům podržet v útoku déle míč a ti si tak za celý první poločas vytvořili v podstatě jedinou příležitost, když Vladyka po rohu hlavičkoval několik decimetrů nad břevno.

Dobrovice se již musela obejít bez Martina Zbončáka, který po 3,5 letech odchází do mateřského druholigového Třince. Místo něj odehrál první poločas Jiránek, do druhého jej ale vystřídal Jílek. I tato změna přispěla k oživení dobrovické hry. Domácí postupně přestávali stíhat a hrálo se převážně na jejich obranné půli, i když šance dlouho nepřicházaly. Naopak na druhé straně se na konci ojedinělé zdařilé kombinace objevil útočník sám před Kanavalem, z blízka jej však neprostřelil.

V 70. minutě museli domácí zalitovat neproměněných šancí. Nejprve na středu hřiště ztratili míč, tři z nich se poté nechali obejít Tumou, a ten dělovkou prostřelil domácího gólmana Vaníčka. Inkasovaný gól bydžovské probudil a hra, před vyrovnáním chvílemi připomínající hokejovou přesilovku, se nyní přelévala od brány k bráně. A domácí útoky hnané snahou o záchranu divize a třemi stovkami diváků byly nebezpečnější.

Jenže s přibývajícím časem se výkon rozhodčích zdál více a více podezřelý. Sudí Poživil odpískal ve prospěch Dobrovice několik sporných zákroků, na druhé straně byly podobné odbyty jen důraznými slovy "Nediskutuj!", stejně tak sporně bylo ukončeno několik závarů před Kanavalovou bránou a bydžovští fanoušci propukali v pochopitelný hněv.

V 76. minutě Gábova hlavička těsně nadletěla domácí břevno. V 87. minutě se před Kanavalem zjevil zcela sám domácí útočník, dobrovický strážce svatyně ale vytasil perfektní zákrok. V první minutě nastavení se situace opakovala, s tím rozdílem, že Kanavalem vyražený balon mohli domácí rychle vrátit do vápna, jejich naděje ale utnul hvizd píšťalky oznamující konec utkání.

Dobrovice urvala remízu, která pro ni mnoho neznamená, v tabulce zůstala na osmém místě. Nový Bydžov naopak již s největší pravděpodobností nedožene ztrátu na Dvůr Králové, který sice ve Svitavách prohrál, dle místních svědků se ale po celý zápas těšil nevídané podpoře sudích (článek na stránkách TJ Svitavy). Divizi tak opustí klub, jehož mládežnické celky dosahují tradičně významných úspěchů (starší dorostenci hrají druhou nejvyšší a čtyři žákovské týmy dokonce nejvyšší republikové soutěže svých kategorií). Patrně by se však spíše než na výchovu mladých fotbalistů měl soustředit na spolupráci se soudcovskou mafií. Český fotbal je v krizi a fanouškům nezbývá, než snít o zásahu ÚOOZ ve vedení svazu a z posledních sil se snažit nenechat si zkazit radost z milované hry.

Poslední zápas sezóny odehraje Dobrovice v sobotu 15. června od 17 hodin v Náchodě. Všichni příznivci jsou upřímně zváni.

Stanislav Chmela

 

RMSK Cidlina Nový Bydžov 1:1 FK Dobrovice
J.Vaníček - J.Vaněk, Obermajer (77' O.Vaníček), Matějka, Pavlásek - Krejčí (71' Labík), Žalman - Mokošín, Věchet, Tlustý - Bastin (67' Gorol) Diváků:
Kanaval - Patočka, Lukáš, Vladyka, Jiránek (46' Jílek) - Čech (91' Bým), Tuma, Gába (78' Boško), Miškovský D. - Cigánek, Ansuma
Branka: 20' Matějka
Branka: 70' Tuma

 

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: