Mnichovohradišťský SK - FK Dobrovice (28. kolo)

08.05.2012 Kategorie: Tým A

Hradiště, usoužené celosezónními podivnými výkony rozhodčích až k jistému sestupu, mohlo dost možná v domácím utkání se soupeřem pověstným odmítavým vztahem k českému fotbalovému kapříkaření cítit příležitost, jak se revanžovat svým divákům. Zvlášť když nám pro karetní tresty chyběli dva tahouni a tvůrci hry, středopolař Gába a forvard Miškovský. Přesto jsme byli jasný favorit utkání a valná většina domácích příznivců asi o třech bodech snila jen hodně potichu. Výhra by nám navíc po sobotní remíze Českého Brodu přinesla kýženou jistotu postupu do divize.

Gábu měl v záloze nahradit Hnízdo, místo Miškovského postavil trenér na hrot vedle Ansumy Jílka. Po úvodním oťukávání jsme postupně přebírali iniciativu a opticky měli o něco více ze hry. 350 diváků včetně našeho o fotbalovou atmosféru se starajícího fanklubu Picavan ale rozhodně nepřihlíželo hře kočky s myší. Hradiště před zraky svých příznivců nebetonovalo, naši již tak poněkud skřípající snahu o kombinační hru nám narušovalo bojovností a poměrně vysunutým napadáním, takže se samo nejednou už už dostalo do slibné příležitosti.

V 9. minutě hledal Zbončák zpětnou přihrávkou od rohového praporku ve vápně Hnízda, ten ale skákavý míč minul. O pět minut později jsme se hrnuli do otevřené obrany domácích, Čech ale akci zbrzdil, nakonec nahrál Hnízdovi, který pěkným centrem hledal nabíhajícího spoluhráče, domácí golman byl ale u míče dřív. V 19. minutě trefil Bartoš odkopem dotírajícího domácího útočníka, k odraženému míči se jako první dostal další domácí hráč, Patočka jej ale nenechal vystřelit a postupně míče zbavil. Šance se nerodily a postupem času měli domácí ze hry víc a víc. Tři minuty před koncem půle nám do sítě mířila jejich hlavička, někdo ji však na poslední chvíli šťastně vytečoval. 

Do druhého poločasu nám místo Kořínka nastoupil Jiránek. V 50. minutě protančil Jílek mezi protihráči zprava na střed, posunul na Ansumu, ten vystřelil, ale domácí golman se štěstím balon vyrazil těsně vedle brány. Míči z následného Jílkova rohového kopu sice chybělo jen velmi málo, s čarou pohybu Ansumovy hlavy se však bohužel neproťal a v síti neskončil. Dostal se tam o 3 minuty později, jen ta síť bohužel nebyla za zády domácího, ale našeho golmana. Zprvu nenápadnou akci zakončil ze střední vzdálenosti parádní ranou pod břevno domácí Hofman.

Překvapivý gól na obrazu hry příliš nezměnil, snad jen trochu umocnil naše držení míče a zvýšil nebezpečnost domácích protiútoků. Naše akce často končily zásahy hradišťského golmana, který byl obvykle u míče dřív, než náš hráč, jako v 55. minutě před Jílkem či v 63. před stejným hráčem, který skončil v síti místo míče. Na kraj zálohy šel místo Čecha Pečínka a ač naturelem obránce, hodně se vysouval. V 67. minutě táhl Ansuma útok podél autové čáry, byl nevybíravě poslán k zemi, kotoulem se ale vrátil na nohy a pokračoval ve vedení míče, přihrál jej právě nabíhajícímu Pečínkovi a ten, ač víme, že vystřelit umí, toto umění v nejdůležitější chvíli v malém vápně zapomněl a vracel míč Ansumovi do méně výhodné pozice.

Času na vyrovnání kvapem ubývalo. Do hry šel útočník Boško místo obránce Tumy. Jílek dvakrát poslal míč dva metry vedle brány, v 81. minutě pak obětavě zabránil domácím v přechodu do přečíslení, odnesl to ale ránou do hlavy a na hřiště už se nevrátil. Zápas jsme tedy dohrávali v deseti a s výsledkem už pohnout nedokázali.

Máme tedy velké štěstí, že třetí Český Brod jen remízoval. Ukrojil tak jediný bod z našeho náskoku, který nyní činí 5 bodů. Ve zbývajících dvou zápasech tedy musíme získat alespoň dva body, protože na podzim jsme s Brodem remízovali a na jaře prohráli. Vedoucí Kutná Hora nás doplnila podobně překvapivým výsledkem, když prohrála na hřišti předposledního SK Rakovník.

Potřebné body a radost z postupu si můžeme zajistit v sobotu v domácím utkání proti Berounu. Že naše v posledních kolech tápající mužstvo teď potřebuje podporu víc, než kdy jindy, je jasné. Sejdeme se proto v sobotu před 17. hodinou na našem stadionu!

 

Mnichovohradišťský SK 1:0 FK Dobrovice A

Diváků:
350
Bartoš - Tuma (76' Boško), Mrvík, Vladyka, Zbončák - Čech (65' Pečínka), Patočka, Hnízdo, Kořínek (45' Jiránek) - Ansuma, Jílek
Branka: 53' Hofman

-sch-


Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: