Dobrovice - Jablonec nad Jizerou

24.03.2014 Kategorie: Tým A

Dobrovice si na třináctý Jablonec věřila a doufala ve ztrátu Nové Paky s Vysokým Mýtem, na jaře ještě neporaženým. Jenže zatímco lídr tabulky svého soupeře nakonec udolal, druhá Dobrovice nečekaně dva body ztratila.

Přitom Dobrovičtí měli od úvodního hvizdu více ze hry. Soupeř je ale do zakončení pouštěl jen velmi neochotně a sám evidentně také nepřijel pouze bránit. Šancí se zprvu mnoho nerodilo. Ve 26. minutě zaujal průnik Dudky přes tři obránce do vápna, následná přihrávka a teč Miškovského, po které se balon už už koulel za čáru, brankář Farský ho ale stihl zkrotit. Opotil se patrně také po rychlé akci Lukáš – Novák – Dudka, kterou na přední tyči zarputile zakončoval Osvald. Chvíli před pauzou se před ním zjevil osamocen Froněk a po zákroku obránce se vsedě na trávě dožadoval odpískání penalty, která by ale zřejmě byla bývala přísnou.

Po změně stran snaha domácích o vstřelení úvodní branky nabírala na intenzitě. V 55. minutě hosté odvrátili už několikátou standardku, hnali se do brejku, Novák je ale obětavě o balon připravil, Froněk měl najednou vlevo dost prostoru, odcentroval a Lukáš na zadní tyči bez problému zakončil.

Domácím ale těžce nabyté vedení dlouho nevydrželo. Stačily dvě minuty, jejich útočná akce skončila ztrátou balonu a protihráči se několika rychlými přihrávkami dostali do úniku dva na jednoho, který Krystan vyřešil přesnou křižnou střelou.

O co déle se čekalo na úvodní gól, o to větší nášup po něm následoval. Neuplynuly totiž ani další dvě celé minuty a hosté už dokonali zcela nečekaný obrat! Střelec jejich prvního gólu se vpravo nenechal zbavit míče, pronikl podél čáry do vápna, vyslal zpětnou přihrávku a Krejčík přibližně z prostoru penalty padáčkem do protipohybu podruhé překonal Bartoše.

Modro-bílí se pustili do záchrany své už téměř rok trvající série domácí neporazitelnosti. Už o minutu později mohl vyrovnat Dudka hlavičkou po centru Vajgla, balon ale z ideální pozice poslal vedle. Lukáš po rohovém kopu pouze nastřelil protihráče. Nakonec na sebe ale ani vyrovnání nenechalo dlouho čekat. V 65. minutě Novák odcentroval a Dudka hlavičkou vsítil svůj premiérový gól v dresu s logem cukrovaru.

Dramatický druhý poločas gradoval. Chybělo pramálo a dvě stě diváků se mohlo dočkat druhého obratu skóre. Tuma zboku pronikl do vápna, míč převzal Osvald a jeho rána se od břevna odrazila jen kousek před brankovou čáru. Dobrovičtí se tlačili za rozhodujícím gólem. Froňkova hlavička po Dudkově centru ale zamířila do boční sítě a Miškovskému, který zdařile na malém prostoru zakombinoval s Dudkou, obránce na poslední chvíli ukopnul míč od nohy. Hosté remízu ubránili, takže si z Dobrovice odvezli cenný bod.

Dobrovičtí byli lepším týmem a remízy musejí litovat. V neděli 4. května se vydají do Turnova, kde se od 17 hodin střetnou s místní farmou prvoligového Slovanu Liberec.

 

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

FK Dobrovice - TJ Sokol Jablonec n. Jiz. 2:2

Branky: 55. Lukáš, 65. Dudka - 57. Krystan, 59. Krejčík

Sestava: Bartoš - Novák, Lukáš, Váňa, Tuma - Dudka, Patočka, Osvald (84. Cigánek), Vajgl (73. Jílek) - Fronĕk (79. Boško), Miškovský (87. Křelina)

Jablonec n. J.: Farský - Helm, Soběslav, Nechanský, Sedláček - Krejčík, Vanc, Barcuch, Povr (87. Bistiak) - Kovář, Krystan

Rozhodčí: Kazda, Tryzna, Novák

Diváků: 200


celá fotogalerie na facebookovém profilu FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: