Živanice - Dobrovice

05.01.2015 Kategorie: Tým A

Od střetnutí dobrovického lídra tabulky s šestými Živanicemi, které v zimní přestávce posílili Herzán z Budějovic, Kulič z Hradce a trenér Pulpit, se očekávala kvalitní kopaná a tento předpoklad se potvrdil. Také Dobrovice v mezičase posilovala, z nových akvizic ale v modrobílém dresu na živanický pažit vyběhl pouze Soběslav, který jako pátý člen přihustil záložní řadu.

Hře dominovaly obrany. Živanice si za celý zápas nevypracovaly vážnější šanci. Když už se do jedné probíjely, výborně se vrátil a razantním skluzem ji ukončil Soběslav. Na druhé straně jako první zahrozil Volf, když ve vápně zpracoval Golovkův centr a z otočky vypálil, gólmana ale nepřekonal. Jinak měl sám na hrotu proti pevné obraně těžkou úlohu a častěji než on se do zakončení dostávali záložníci. Třeba jako Osvald, který zleva pronikl před bránu, pak ale trefil jen boční síť. Nejaktivnější zakončovatel byl Rudolf. Jeho střely mířily mezi tři tyče, gólman ale vždy zasáhl. Pouze v 65. minutě ránu neudržel, dotírajícímu Osvaldovi ale scházel krok, aby se k míči dostal jako první.

Dobrovice měla zejména v úvodu druhé půle výraznou převahu, domácí se dlouhé minuty nepodívali ze své obranné půlky. A ani když se zhruba po hodině hry vrátili do hry, šance si nevytvářeli. Neujaly se ani ty dobrovické; Patočka po sklepnutí Synka vypálil metr mimo a Cigánek z přímého kopu z 25 metrů taktéž netrefil. Atraktivnímu zápasu tak nakonec scházely góly, takže došlo na penaltový rozstřel. V něm se za Dobrovici trefili Patočka, Soběslav a Cigánek, Homola ale orazil břevno a Synek bránu netrefil. Bartoš si na jeden z domácích pokusů sáhnul, v síti ale přesto skončily všechny, takže bod navíc zůstal v Živanicích.

Dobrovický náskok v čele tabulky se stenčil na 5 bodů a už v dalším kole přijedou do města cukru druhé Benátky.

 

Sokol Živanice – FK Dobrovice 1:0 np.

Dobrovice: Bartoš – Golovko, Homola, Váňa, Šidlo – Vajgl (69. Cigánek), Patočka, Osvald (90. Kubelka), Soběslav, Rudolf – Volf (80. Synek)

Živanice: Volšík – Buriánek, Novák, Tischler, Novotný – Ráliš (86. Mocanu), Herzán, Gorol, Janecký – Černík J., Kulič (89. Černík D.)

Diváků: 240

 

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: