Písek - Dobrovice 14-5-2016

28.03.2016 Kategorie: Tým A
Dobrovice zvládla utkání se soupeřem ze středu tabulky a téměř po měsíci dokázala naplno bodovat. Domácí Písek byl sice tabulkově mírným favoritem, v sobotním dopoledni se mu ale nepodařilo této role dostát. Častěji ztrácel balony a hosty tím pouštěl do rychlých protiútoků. První půle ještě byla poměrně vyrovnaná, po změně stran už se ale nadobro projevilo, že Dobrovičtí šli do utkání s větším hladem po vítězství a zřejmě i s větší fotbalovou kvalitou. Tomu zcela přesně odpovídal i vývoj skóre.
První šanci zápasu si v 5. minutě připsali domácí, Bartoš si ale se Šlehoferovým přízemním pokusem poradil. V 10. minutě sehráli Dobrovičtí rychlou akci, Soběslav vysunul Osvalda a jeho střelu z úhlu vyrazil gólman Rondzik na roh. Rozehrál jej Vajgl, jeho míč se snesl do malého vápna na hlavu Lukáše a Dobrovice šla do vedení. Domácí ale dokázali poměrně rychle odpovědět. Ve 23. minutě přihrál Němec zleva na střed Milcovi a jeho pohotová střela zpoza šestnáctky trefila přesně růžek Bartošovy brány.
Následující desítky minut nepřinesly mnoho zajímavého. Pouze hra se postupně proměnila z vyrovnané na mírnou převahu Dobrovice, kterou hosté dokázali zužitkovat dvanáct minut před koncem. Březina si zpracoval Bartošův nákop, otočil se kolem obránce a předal Sodomovi, ten počkal, až mu vlevo naběhne zcela volný Vajgl, který vyslal druhou gólovou asistenci dne. Centrem přesně našel nehlídaného Volfa, jehož perfektní volej napnula síť za Rondzikovými zády.
Domácí ještě měli čas na vyrovnání, ne však síly. Na rozdíl od některých předchozích utkání měla tentokrát Dobrovice onu potřebnou špetku štěstí, takže převahu, byť jen mírnou, přetavila v tříbodový zisk. V tabulce poškočila na osmou příčku, z níž může vyhlížet sobotní domácí utkání proti šestým Domažlicím.

FC Písek - FK Dobrovice 1:2 (1:1)
Branky: 23. Milec - 11. Lukáš, 78. Volf
Dobrovice: Bartoš - Novák, Lukáš, Váňa, Šidlo (63. Březina) - Rudolf (87. Boček), Soběslav, Krystan (77. Sodoma), Vajgl - Osvald, Miškovský (61. Volf).
Písek: Rondzik – Řehák, Milec, Šlehofer (73. Grobár), Zeman, Němec, Holub, Ježdík, Zušťák (72. Keclík), Rendla, Held.
Rozhodčí: Haleš – Novotný, Rejžek. Diváci: 305.

fotogalerie na webu Píseckého deníku

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: