Dobrovice - Písek 10.10.2015

17.09.2015 Kategorie: Tým A

Dobrovice měla po většinu zápasu územní převahu, hosté ale hubený náskok úspěšně hlídali a ve druhé půli byli několikrát velmi blízko jeho navýšení.

Už ve 13. minutě poslal Milec nad hlavami spících dobrovických obránců kolmici na Němce, který mazácky přehodil vyběhlého navrátilce v domácí bráně Bartoše. Když se domácí vzpamatovali, začali diktovat tempo hry. Ve 24. minutě vyzval v přečíslení Osvald Kotyzu, ten ale s brankářem obstřelil i bránu. Chvíli na to si Volf vzal Březinovu přihrávku, obešel obránce a tvrdě vystřelil, gólmana Rondzika ale nepřekonal. Těsně před koncem půle Novák patičkou ve vápně uvolnil Osvalda, jeho střelu gólman vyrazil a úspěšně zasáhl i proti následné střele Nováka.

Z kraje druhé půle Dobrovičtí ostřelovali Rondzikovu bránu. Rudolfova rána z úhlu trefila boční síť, Osvaldovu skákavou zase zkrotil Rondzik a Patočkova zamířila metr nad. Pak se začala otevírat okénka v dobrovické obraně. Osamocený Held zaváhal a vystřelit nestihl, tím ale akce neskončila a Bartoš nakonec musel zblízka zastavit pokus Němce.

V 60. minutě přilétl na druhé straně Krystanův přízemní centr a Kotyza jej ze dvou metrů nedostal za Rondzikova záda. Pět minut na to měli Písečtí v krátkém sledu několik stoprocentních šancí. Řehák zpoza vápna trefil břevno a dorážející Havel hlavičkuje zblízka nad! Chvíli na to se v brejku objevil Němec, Bartoš ale jeho pokus o kličku skvěle vystihl!

Dobrovičtí zvyšovali obrátky a nakonec hráli vzadu jen na dva beky. Kotyza pálil z hranice šestnáctky těsně mimo, na druhé straně ovšem nápodobně zahrozil Ježdík. Centr střídajícího Bočka napálil z voleje na píseckou bránu Volf, parádní střela proletěla těsně nad šibenicí! Sodomova rána zacloumala zábradlím vedle brány a trestný kop za ruku Helda přinesl jen nepřesné Rudolfovy nůžky. O tři písecká bránění v rozehrávce a šest zakopnutých míčů později tu bylo nastavení, z jehož tří minut se skutečně hrálo jen něco přes minutu.

Dobrovickým ovšem zápas neprohrálo písecké zdržování, nýbrž jejich vlastní neschopnost proměňovat šance. Poprvé po deseti zápasech nedokázali vstřelit ani gól. Příležitost k reparátu dostanou v sobotu 17. října v Domažlicích.

 

FK Dobrovice - FC Písek 0:1

 Branka: 13. Nĕmec

Dobrovice: Bartoš – Novák (72. Boček), Váňa, Hruška, Patočka – Rudolf, Krystan, Osvald (66. Sodoma), Kotyza, Březina (56. Bernát) – Volf (83. Just)

Písek: Rondzik – Kalášek, Havel, Ježdík, Řehák, Řezáč (39. Voráček), Šlehofer, Holub, Milec, Němec (87. Zušťák), M. Held (69. J. Held)

Rozhodčí: Mudra – Pastyřík, Špindlerová. Diváci: 220.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: