Benátky - Dobrovice 25.10.2015

06.10.2015 Kategorie: Tým A

Dobrovice po třech prohrách v pravou chvíli pořádně zabrala a ovládla derby na půdě Benátek. O vítězství v podstatě rozhodla už v prvé půli.

Už ve třetí minutě zamířil Osvald z přímého kopu krásně pod břevno a Michňa měl co dělat, aby balon vytáhnul na roh. V šesté minutě pláchnul Just po pravé straně obránci a jeho přízemní centr poslal Boček do benátecké sítě. Po velkém závaru mohli domácí rychle vyrovnat, ale jinak perfektního Bartoše zastoupil na brankové čáře Váňa. Benátečtí hrozili hlavně ze standardek, jednu z nich dokonce využili, ale gól nemohl být uznán pro ofsajd. Ve 32. minutě vyslal zleva Vajgl centr, který nikým netečován brnknul o levou tyč a zapadnul do brány. Náhodný gól domácí zmrazil a do šaten je navíc vyprovodil ještě třetí gól z kopačky Volfa, který si ve vápně nehlídán naběhl na přímý kop.

Ostrý start do druhé půle obstaral střídající exdobrovický Synek. Šel sám na Bartoše, přeloboval jej, ale na brankové čáře opět zachránil situaci navrátivší se obránce. V 56. minutě musel vystřídat zfaulovaný Volf, kanonýra ale záhy zastoupil Osvald. Ránu do vazu domácím zasadil přesnou hlavičkou. Bartoš potom zlikvidoval několik šancí druhému z bývalých dobrovických útočníků Ansumovi. Chvíli před koncem mohli hosté z debaklu udělat větší debakl, závar ale nevyužili.

Atraktivní a opticky poměrně vyrovnaný zápas skončil jednoznačným vítězstvím Dobrovických, kteří se tak pomstili za loňskou sezónu. Nyní je čekají dva domácí zápasy - ve středu přivítají Tachov a v sobotu Štěchovice.

 

SK Benátky nad Jizerou – FK Dobrovice 0:4

 Branky: 6. Boček, 32. Vajgl, 45+1. Volf, 60. Osvald

Dobrovice: Bartoš – Novák, Hruška, Váňa, Vajgl (86. Janošík) – Boček (67. Bernát), Osvald (83. Sodoma), Krystan, Patočka, Just (78. Rudolf) – Volf (56. Kotyza)

Benátky: Michňa – Buryán (68. Karásek), Borovička, Kubista, Horák (52. Sudek) – Mich. Sedláček (79. Šimek), Smetana, Škarecký, Mar. Sedláček (46. Synek), Klain (46. Mbah) – Ansuma

Rozhodčí: Drábek – Starý, Čechlovský. Diváci: 650.

 

fotogalerie na facebooku FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: