A tým doma porazil silné Domažlice a má jistotu záchrany ve 3. lize

27.05.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Jiskra Domažlice 2:0 (1:0)

V 29. kole ČFL přivítali dobrovičtí fotbalisté na svém hřišti domažlickou Jiskru, toho času pátý celek třetiligové tabulky a mužstvo s nejlepším útokem v celé soutěži.

Dobrovičtí vstoupili do utkání aktivně a již ve 35. vteřině zahrávali rohový kop. V prvních minutách se ale ani jednomu z muštev nedařilo založit útočnou akci. Ve 12. minutě se to podařilo Dobrovici a hned z toho byla úvodní branka. Bernátův centr z přímého kopu ukázkově prodloužil do vlastní branky hostující Jakub Teršl. V 15. minutě málem dobrovice přišla o kanonýra Volfa, který ztratil nervy po tom, co byl protihráčem nedovoleně držen oběma rukama a na oplátku ho nakopl. Rozhodčí ale nakonec vše vyřešil jen domluvou domácímu útočnikovi. Po zbytek prvního poločasu byla aktivnější dobrovice, ale do žádné větší šance se již nedostala.

Nemastný neslaný výkon Domažlic odnesla hned čtveřice hráčů, které hostující trenér o poločase vystřídal. Místo Teršla, Mlynaříka, Došlého a Pfeifera se na hřišti objevili Blažek, Hájovský, Hejda a Vais. Nic zajímavého se na začátku druhé půle nedělo, až v 52. minutě se zničehonic Dobrovice dočkala obrovské šance! Fotrův centr promáchl před vlastní bránou exligista Hájovský a jeho hrubici nepotrestal Volf, který úplně sám z malého vápna přestřelil. V 55. minutě předvedli první pohlednou akci hosté. Domažlický kapitán Mužík napřáhl ke střele z 20 metrů, míč letící do šibenice ale vytáhl vynikajícím zákrokem do té doby zcela nezaměstnaný brankář Dědek. V 76. minutě vracel odražený míč po rohu do ohně Novák a Volfovu dobře mířenou hlavičku lapil skokem k tyči brankář Šiman. V 83. minutě explodoval dobrovický stadion nadšením. Soběslav vysunul po lajně Kostku, jehož přetažený centr umístil u zadní tyče hlavou do sítě Marek Volf. Nadšený trenér Hejno běžel na trávník obejmout Kostku, který centroval pár metrů od dobrovické lavičky.

Dobrovickým se zcela podařilo vynulovat nejlepší třetiligový útok a potěšili domácí fanoušky výhrou nad silnými Domažlicemi. Tato výhra v kombinaci s faktem, že Ústí nad Labem vyšouplo z druhé ligy Vítkovice, a tak při sestupu dvou moravsko-slezských mužstev z ČFL padají pouze dva týmy, už dávno beznadějně odsouzené k sestupu: Sokol Čížová a Polaban Nymburk. Šestnácté místo, které hrozilo Dobrovici a dalším, už tedy znamená záchranu, a tak mohou nejen dobrovičtí dohrát sezónu v klidu a pohodě. Česká fotbalová liga se tak bude hrát v Dobrovici i napřesrok!

FK Dobrovice - TJ Jiskra Domažlice 2:0 (1:0)

Branky: 12. Teršl Jakub (vl.), 83. Volf Marek

FK Dobrovice: Dědek – Sedláček, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr, Žaloudek, Kostka (90. Kovač), Bernát (73. Novák) – Volf (84. Peljak), Schubert (63. Krystan)

TJ Jiskra Domažlice: Šiman – Chocholušek, Teršl (46. Blažek), Bauer, Mlynařík (46. Hájovský) – Pfeifer (46. Vais), Mužík, Hrubý, Bezdička (56. Braun) – Matějka, Došlý (46. Hejda)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.


Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: