David Čáslava: Byla to skvělá sezona, ale musíme pracovat dál

16.08.2012 Kategorie: Tým A

David Čáslava

David Čáslava Autor: Deník/Jaroslav Bílek

9.8.2012 17:17

Dobrovice - Rozhovor se sportovním manažerem FK Dobrovice Davidem Čáslavou.

Po sestupu z Divize strávili fotbalisté Dobrovice dva roky v krajském přeboru. Loňský vydařený ročník však znamenal návrat na pozice, na které dobrovický fotbal dlouhodobě  patří.
Jak se chystá tým na obnovenou premiéru v divizní soutěži? Nejen na to jsme se ptali sportovního manažera klubu Davida Čáslavy.

Jak jste spokojen s minulou sezónou v krajském přeboru?
V prvé řadě bych chtěl poděkovat, všem, kteří se na tomto úspěchu v klubu podíleli hráčům, trenérům, funkcionářům, divákům a partnerům klubu. Velké díky také patří našemu fanklubu, který po odmlce opět ožil a hnal naše mužstvo za vítězstvím. Loňská sezóna  byla pro náš klub  velice úspěšná, podařil se nám, dá se říci, historický úspěch a jsme za to všichni velmi rádi.  V jednom ročníku nám postupují obě mužstva dospělých A i B tým do vyšších soutěží.  A tým do divize a B tým do 1. B třídy a navíc jsme ještě vyhráli i Pohár Středočeského kraje a náš útočník Ansuma se stal nejlepším střelcem v soutěži. Neméně významné jsou i úspěchy mládeže,  kde se např. v kategorii minižáků  podařilo získat pohár Ško-Energo Cup, což je regionálně nejvýznamnější  turnaj v této kategorii.

Vytoužený návrat do divize se tedy vyplnil, jaké máte další plány do příštích sezón?
Ano,  návrat do divize byl jedním z těch střednědobých (dvouletých cílů), tomu muselo předcházet přebudování hráčského kádru směrem do kvality a postaveného na převážně kmenových hráčích, kteří si vybudují k týmu vztah. Rozhodně chceme hrát v divizi důstojnou roli a pohybovat se v horní polovině tabulky. Postup B týmu také velmi kvitujeme, protože nabízí celkem kvalitní  alternativu pro vytížení hráčů , kteří nenastoupí za A tým.

Investujete také do rozvoje areálu, co všechno se tedy povedlo a co vás ještě čeká?
Díky hlavnímu partnerovi  Tereos TTD , městu Dobrovice a ostatním menším se nám daří postupně tyto cíle realizovat. Máme za sebou investici do nového oplocení,  nové asfaltové příjezdové cesty, automatického zavlažovaní hlavní plochy, umělého osvětlení vedlejší hrací plochy, nákup nové sekačky až po nové internetové stránky www.fkdobrovice.cz Teď po sezóně proběhla  větší odborná rekultivace hlavní i vedlejší hrací plochy a  v horizontu  půl roku až roku bychom chtěli zahájit přestavbu stánku s občerstvením na plnohodnotnou restauraci s odpovídajícím zázemím, novou vjezdovou bránou a pokladnou. V těch dlouhodobých plánech figuruje vybudování umělé hrací plochy a rozšíření hráčských  kabin s  regenerací. Novinkou pak také je internetový  online TV přenos ze všech domácích utkání

Loni jste angažovali Afričana Ansumu, který nastřílel nejvíce branek v soutěži, byl on klíčovým strůjcem úspěchu?
Velmi nás těší, že se náš útočník stal nejlepším střelcem soutěže.  Musa byl velmi důležitým článkem  týmu , to je jednoznačné . Avšak  aspektů ovlivňujících náš úspěch je více.  Každý člen týmu na tom nese svůj podíl,  ať je to výborná práce našich trenérů, přes hráče, náhradníky, funkcionáře až po maséra a fanoušky. Ti všichni se na postupu podíleli. Ale přeci jenom, tolik vstřelených branek  (28) v soutěži se jen tak nevidí. A to ještě nekopal žádnou standardní situaci.

Co trenéři a příchody nových hráčů, případně odchody?
Zde žádné velké změny neplánujeme. U A týmu zůstávají Jiří Maruška jako hlavní trenér a Vladislav Fuka jako asistent. Co se týká příchodu nových hráčů, zde jsme u hráče Patočky a právě Ansumy uplatnili opce a získali hráče na přestup. Na hostování s opcí přišel z třetiligových Ovčár Tomáš Cigánek, hráč s ligovými zkušenostmi. Prodloužili jsme hostování z Boleslavi obráncům Mrvíkovi a Pečínkovi a šanci dostávají mladí hráči Ondřej Bulíř z Pěčic a Filip Beran ze Sedmihorek.  V jednání je ještě angažování brankáře Kratochvíla z Vlašimi,  který by měl spolu s Bartošem vytvořit velmi kvalitní brankářskou dvojici. Jinak filozofie zůstává stejná, s příchodem kvality a zkušenosti, budeme usilovat o angažování hráčů mladších ročníků z blízkého okolí, buď přímo do A týmu nebo postupným zapracováním přes B tým. Z klubu zamířil na hostování  Jiránek do Benátek, Hrdina do Hradiště a Kraus do Horek. Kalíšek a Boško budou z aktuálních zdravotních důvodů nastupovat za B tým.

Jak hodnotíte dosavadní letní přípravu?
S průběhem přípravy jsem relativně spokojen, celou jsme ji absolvovali v domácích podmínkách. Byli jsme účastníky dvou pohárů. Stínem ovšem zůstávají zranění některých hráčů především Gáby, který měl zánět achilovky a dosud není úplně fit a zkušeného Zbončáka, který má problém se zády. Zatím jsme tedy ještě neodehráli utkání v plné, nejsilnější sestavě.

Autor: Jaroslav Bílek

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: