Chtějí posílit hlavně útok

08.08.2012 Kategorie: Tým A
Předkolo Poháru České pošty: Dobrovice - Admira Praha

Předkolo Poháru České pošty: Dobrovice - Admira Praha Autor: Deník/Jaroslav Bílek

1.8.2012 18:51

Dobrovice - Pouhým zpestřením letní přípravy bylo pro dobrovické fotbalisty pohárové předkolo proti pražské Admiře.

Pouhým zpestřením letní přípravy bylo pro dobrovické fotbalisty pohárové předkolo proti pražské Admiře.

Nabuzeni předchozí výhrou 6:1 v přáteláku nad Čelákovicemi však narazili a další kola s atraktivními soupeři si již nezahrají. „Jsme uprostřed kondiční přípravy, ale na to porážku nesvádím, soupeř je na tom stejně. Nepodali jsme špatný výkon, o porážce rozhodlo naše neproměňování šancí  v prvním poločase, soupeř pak dvakrát skóroval ze dvou střel. Chyběl nám zraněný střele Ansuma", konstatoval trenér Jiří Maruška po porážce 0:2 s tímto divizním mužstvem. Divize čeká po dvouleté přestávce na podzim i jeho svěřence a Dobrovice proto posiluje kádr. Již do poháru nasadila zkušeného exligového záložníka Cigánka z Ovčár a dvacetiletého útočníka Bulíře, který hostoval z Pěčic v pražském klubu Loko Vltavín. „Už po postupu z krajského přeboru bylo jasné, že potřebujeme posílit hlavně v útoku", ozřejmil Jiří Maruška. Na zkoušce v Dobrovici je proto ještě talentovaný Beran z jabloneckého béčka, naopak stoper Borovička z mladoboleslavské juniorky místo nezíská. „Čekali jsme od něj jako třetiligového hráče víc", uvedl Maruška.

Dobrovický kádr naopak opustili Jiránek a Boško. Prvně jmenovaný zamířil do Pěčic, někdejší nejlepší střelec mužstva si hledá angažmá po zranění. „David prakticky rok nehrál, těžko by se prosazoval u nás jako šestý útočník. Teď potřebuje hlavně pravidelně nastupovat", řekl dobrovický trenér.

Ostrý start do divizní soutěže si „Picava" odbude 12. srpna ve Dvoře Králové, o šest dní později se poprvé představí doma proti dalšímu nováčkovi ze Svitav.

KAREL JEDLIČKA

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: