Řepka v Dobrovici? Divizní senzace je zase o něco blíž

26.02.2013 Kategorie: Tým A
V dobrovické kabině sedával kapitán fotbalové reprezentace z Eura 2000 Jiří Němec, dnes v týmu působí exligisté Martin Zbončák nebo Tomáš Cigánek a diváky baví svými tanečními kreacemi Ghaňan Musa Ansuma. Ale největší bomba v divizním klubu na Mladoboleslavsku tiká až teď. Přijde rebel Tomáš Řepka.

Když známý fotbalový bouřlivák Tomáš Řepka před čtrnácti dny poprvé uslyšel o zájmu divizní Dobrovice, bez nadsázky utrousil: "Nevím o tom, asi se chtěl někdo zviditelnit. Netuším, kde Dobrovice leží."

Od minulé středy už to ví a třítisícovou obec z Mladoboleslavska brzy může mít v navigaci mezi nejčastějšími cíli. Uprostřed minulého týdne vyrazil na první jednání se zástupci dobrovického klubu. "Prohlédl si hřiště, zázemí a zalíbilo se mu tady," prozradil trenér Dobrovice Jiří Maruška. "Jakmile si vyřeší svoje angažmá v Českých Budějovicích, bude pokračovat u nás."

To se stalo v pondělí. Arbitrážní komise Fotbalové asociace rozhodla, že Řepkova smlouva s Jihočechy skončila posledním dnem minulého roku. Teď je volný a může vstoupit do nového svazku. S Dobrovicí, kde si nepřijde zkrátka.

Ačkoliv je klub divizním nováčkem, ve čtvrté nejvyšší soutěži patří k finančně nejzajištěnějším. Pomáhá mu propojení s místním cukrovarem, největším producentem cukru a lihu v republice. Obě organizace vedou titíž lidé, exligisté Tomáš Cigánek nebo Jiří Gába v cukrovaru pracují.

Dobrovický sportovní manažer David Čáslava sice okamžitě vyvrátil spekulace o Řepkově možném měsíčním platu okolo osmdesáti tisíc, ale jen za pivo a párek dlouholetý hráč anglického West Hamu United nastupovat nebude.

Klub Řepkovi slíbil odměnu za celé jaro, která by se v závislosti na odehraných minutách podle zdroje MF DNES mohla vyšplhat i ke dvěma stům tisícům. A proč vůbec Dobrovice Řepku nalákala do svých řad? "Není to o tom, že přivedeme známé jméno. Tomáš je kvalitní hráč. Chci, aby byl mojí prodlouženou rukou a mohl jsem se na něj spolehnout," plánuje trenér Maruška.

Na novou spolupráci se těší, stejně jako současní dobrovičtí hráči. "V kabině je to samozřejmě téma. Kluci vnímají Tomáše stejně jako já. Tedy jako pana Fotbalistu. Z mladších hráčů trochu cítím obavu, protože Tomáše znají jen z novin, ale já jim říkám, že jeho přítomnost jim může jedině pomoct," přesvědčuje Maruška.

Dobrovici po podzimu patří deváté místo s tříbodovým odstupem na čtvrtou příčku, v ideálním případě může bojovat o postup do ČFL, kterému by se klub nebránil. "Třetí liga by byla fantastická soutěž," zasnil se Maruška. "Ale musíme vidět, že máme v týmu i hráče, kteří do teď nehráli ani divizi."

Brzy s nimi nejspíš vyběhne na trávník i Řepka.

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/tomas-repka-dobrovice-fotbal-divize-dba-/fot_dsouteze.aspx?c=A130226_1894156_fot_dsouteze_ten

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FC Slovan Liberec "B" 2
vs.
FK Dobrovice 2
FK Dobrovice 1
vs.
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0
FK Náchod 1
vs.
FK Dobrovice 0

Naši partneři: