Vyjádření předsedy klubu ke konci v České fotbalové lize

10.06.2019 Kategorie: FK Dobrovice

Vážení příznivci dobrovické kopané,

před několika týdny jsme na webových stránkách FK Dobrovice informovali o ukončení účasti fotbalového A týmu FK Dobrovice v České fotbalové lize. Zpráva se následně objevila také v některých médiích.

Dovolte mi v této souvislosti na konci fotbalového ročníku 2018/19 tuto skutečnost vysvětlit.  Vysvětlení musím podat ze dvou hledisek. Jednak z pozice dlouholetého předsedy fotbalového klubu, a potom z pozice předsedy představenstva společnosti Tereos TTD, a. s. jako generálního sponzora dobrovického fotbalu. Z pohledu předsedy FK, bývalého hráče a věrného fanouška dobrovické kopané je toto rozhodnutí bolestné. Jsem velmi hrdý na úroveň našeho klubu, kam až jsme povýšili fotbal malého, středočeského klubu. Třítisícové městečko pravidelně nastupovalo proti některým slavným pražským klubům (Viktorie Žižkov, Loko Vltavín, Olympia Radotín, Bohemians), nebo proti městům jako Ústí nad Labem, Domažlice, Písek atd. Z pohledu financování je situace úplně odlišná. Každý dnes ví, že fotbal, hlavně na té vyšší úrovní, stojí velké peníze. Každý fanoušek v Dobrovici, který fotbalu rozumí, také ví, že na třetí ligu nemá a nikdy nebude mít FK Dobrovice své odchovance. Hráče tedy musí klub usilovně shánět z velkých měst a musí je platit, hradit jim cestovní výlohy a sportovní pomůcky. Je nutné platit i realizační tým.

Generální sponzor - Tereos TTD, zpracovatel cukrové řepy, výrobce cukru a lihu, krmiv a přírodních hnojiv, čelí v této době komplikované situaci na trhu evropském i světovém. Ceny cukru a lihu jsou na těchto trzích po ukončení regulovaného prostředí v říjnu 2017 enormně nízké a celé odvětví je v krizi. Hospodaření TTD tak skončilo po mnoha úspěšných letech ve ztrátě. Společnost musela zavést striktní úsporný program k zlepšení situace a k návratu do kladných čísel. Vedle nákladů na výrobu, logistiku, energetiku, personál a další musí snížit i náklady na sponzorství. Výrazně největší podíl z tohoto sponzorství má fotbal.

Při mých návštěvách fotbalových utkání našeho „áčka“ ve velkých městech jsem měl možnost dozvědět se, že je tam fotbal podporován desítkami a stovkami firem, které však v Dobrovici nejsou. A zájem cizích firem z Mladoboleslavska sponzorovat fotbal v Dobrovici je nulový.

Věřím, že se situace v našem byznysu zase zlepší, proto chceme v rozumné míře fotbal podporovat dál. TTD bude nadále podporovat všechna mládežnická mužstva (od přípravky až po dorost) a jedno mužstvo dospělých. Proto bylo rozhodnuto přihlásit naše mužstvo dospělých do Krajského přeboru, kde ho budou trénovat Pavel Klain a Libor Novák. O dalších členech týmu se jedná. Mužstvo by mělo být složeno z hráčů současného „áčka“, kteří i po výrazném snížení rozpočtu neodejdou, dále z hráčů „béčka“, kteří na to budou výkonově mít, a z talentovaných hráčů našeho dorostu. Bude tak zajištěna větší kontinuita mezi jednotlivými věkovými kategoriemi, než tomu bylo doposud.

Rozpočet pro mužstvo dospělých se však snižuje na jednu desetinu. Věřím, že i po těchto změnách bude pro vás, fanoušky, fotbal stejně atraktivní jako dosud. Bude zde hrát více vlastních, domácích hráčů, bude se hrát více regionálních derby. Doufám, že tato soutěž přitáhne do ochozů více než 150 lidí, kteří sledovali vítězný třetiligový souboj FK Dobrovice proti Domažlicím.

Chci dále všechny ujistit, že dotáhneme do konce rekonstrukci hlavní hrací plochy. FK Dobrovice získal dotaci od Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže, dále dostal významnou finanční částku od MÚ Dobrovice a společnosti Tereos TTD.  V celkové ceně 6,5 mil. Kč tak bude vybudována nová hrací plocha, drenáže, zalévání, střídačky, zábradlí, branky, sítě za brankami. Tato investice završí dlouholeté zvelebování fotbalového zázemí v Dobrovici, během kterého byla postavena tribuna, kabiny, druhé tréninkové hřiště s osvětlením, pozemek mezi hřišti, restaurace na hřišti atd. 

Věřím, že toto rozhodnutí je správné a že mu všichni porozumíte. Zabezpečuje další fungování dobrovické kopané a snižuje závislost na jednom sponzorovi. Přinese i určité „ozdravení“ fotbalu od peněz a doufám i ve zvýšení loajality jak hráčů, tak funkcionářů i diváků.

Děkuji za pochopení

 

 

Oldřich Reinbergr

předseda FK Dobrovice

Příští utkání

není známo

Naši partneři: