FK Dobrovice nebude v příštím roce pokračovat v České fotbalové lize, trenér Hejno končí

17.04.2019 Kategorie: FK Dobrovice

Cukrovarnický průmysl, v němž podniká hlavní partner FK Dobrovice Tereos TTD, je aktuálně v jedné z nejhlubších krizí za posledních 30 let, kdy se cukr prodává za cenu hluboko pod jeho výrobními náklady. Největší cukrovarnická společnost v České republice tak čelí ztrátě a je nucena hledat úspory nejen ve svém podnikání, ale také v nevýrobních aktivitách. Tento úsporný program bohužel dopadne také na fungování FK Dobrovice, kde je Tereos TTD nucena omezit objem prostředků, které každoročně na fungování dobrovického fotbalu poskytuje.

Tereos TTD za posledních 15 let vložila jako hlavní partner do FK Dobrovice více než 90 milionů Kč, a to nejen do chodu klubu a platů hráčů v divizi a České fotbalové lize, ale také do zvelebování dobrovického fotbalového stadionu, kde se například postavila nová tribuna, tréninkové hřiště, zázemí pro hráče, objekt hospody, dětské hřiště a v letošním roce bude realizována nová hlavní hrací plocha za více než 7 milionů Kč. Roční rozpočet klubu v ČFL dosahuje téměř 7 milionů Kč. Bohužel, současná situace na trhu s cukrem a lihem momentálně neumožňuje TTD podporovat dobrovický fotbal tak, jako tomu bylo v minulých letech. Proto padlo bolestivé rozhodnutí nepřihlásit FK Dobrovice do následujícího ročníku České fotbalové ligy, ale pokračovat v jedné z nižších soutěží. Rozhodně ale FK Dobrovice zachová všechna mládežnická mužstva, která jsou na vysoké úrovni. Mládež zůstává i nadále pro FK Dobrovice hlavní prioritou.

S rozhodnutím nepokračovat v další sezóně v ČFL souvisí změna na pozici hlavního trenéra A týmu. Petr Hejno již nadále nebude jako hlavní trenér pokračovat, sezónu dotrénuje dosavadní sportovní manažer Petr Lukáš ve spolupráci s dosavadním asistentem Janem Studeným. Petru Hejnovi patří velký dík za loňskou záchranu v ČFL i za práci v této sezóně, kdy se mu podařilo krátkodobě dostat dobrovický fotbal až na samé čelo České fotbalové ligy.

Příští utkání

není známo

Naši partneři: