Dobrovičtí si doma na úvod soutěže poradili s obhájcem prvenství

14.08.2017 Kategorie: FK Dobrovice

FK Dobrovice - SK Viktorie Jirny 1:0 (0:0)

Dobrovičtí fotbalisté v 1. kole nové sezóny ČFL dokázali po předchozích pěti neúspěšných pokusech porazit vítěze posledních dvou ročníků soutěže SK Viktorii Jirny.

Zápas začal ve svižném tempu a již v 11. minutě měli domácí první obrovskou šanci. Osvald se prosmýkl mezi dvěma obránci, kteří se báli faulovat, tak ho zezadu jen stínovali. Domácí záložník zakončoval nájezd mezi nohy brankáře, který však výborným zákrokem odvrátil na roh. Ve 23. minutě hosté už už kopali penaltu, ale rozhodčí si její odpískání po zákroku na Kocourka nakonec rozmyslel. Skóre se neměnilo ani ve 37. minutě, kdy Volf utekl po pravém křídle a našel v pokutovém území zcela volného Miškovského. Hostujíí gólman ale domácí legendě zmenšil střelecký úhel a jeho po gólu volající zakončení vyrazil. Hra ještě pokračovala, než Kafka doslova zalehl míč i s Miškovského nohou pod sebou. První poločas byl tak v režii domácích, kteří měli dvě velké šance, přičemž hosté z Jiren se kromě naděje na penaltu prakticky k ničemu nedostali. 

Na začátku druhého poločasu se do velké šance prvně dostali i hosté, když se sice dobrovičtí závaru z rohu ubránili, na malé vápno ale přiletěl opakovaný centr a Melechovský hlavičkou do šibenice pořádně protáhl brankáře Bartoše. V 79. minutě se poprvé měnilo skóre. Výbuch nadšení domácích v hledišti zařídil střídající Adam Fotr, který na zadní tyči poslal z úhlu do sítě Bernátův přetažený centr. Pro nováčka na dobrovické soupisce to tak bylo entrée do nového působiště jako hrom. Hosté vrhli všechny síly do útoku a v honbě za vyrovnáním posílali do vápna domácího brankáře Bartoše jeden centr za druhým. Vyloženou šanci si už ale vytvořit nestihli, a tak možná trochu překvapivě odjížděli po velmi matném výkonu z města cukru bez bodu.

FK Dobrovice - SK Viktorie Jirny 1:0 (0:0)

Branka: 79. Fotr

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Žaloudek, Tvaroha – Miškovský (63. Fotr), Sedláček, Krystan (6. Eliáš, 84. Skuhravý), Osvald, Bernát (89. Fialka) – Volf (90.+3 Jakubec)

SK Viktorie Jirny: Kafka – Procházka, Hruška, Mareš, Melechovský, Klán, Vondráček, Křeček (60. Stockner), Kocourek, Čepelák, Kejha (84. Stöckner)

Výsledky ostatních utkání a aktuální tabulka ČFL zde.

 

 


Příští utkání

není známo

Naši partneři: